Wpis z mikrobloga

poza Adamem, bo już wylali wtedy żydów z partii


@Kaczypawlak: ten to konkretnie siedział w więzieniu w czasach, gdy Stanisław wsadzał tam wtedy opozycjonistów w imieniu Reżymu.

Fajnie, że ich z sobą zrównujesz. Przynajmniej wiadomo, że żadne zasady i RiGCz tutaj są nieistotne, a liczy się tylko polityczna nawalanka w bieżącej polityce.
ten to konkretnie siedział w więzieniu w czasach, gdy Stanisław wsadzał tam wtedy opozycjonistów w imieniu Reżymu.


@adam2a: Gomułka też siedział w więzieniu jak rodzina Adama M. wprowadzała władzę ludową w Polsce, a więc słaby argument;]

Fajnie, że ich z sobą zrównujesz.


@adam2a: bo obaj są czerwoni i z komuny( ͡° ͜ʖ ͡°)

Przynajmniej wiadomo, że żadne zasady i RiGCz tutaj są nieistotne,


@adam2a: bo
Gomułka też siedział w więzieniu jak rodzina Adama M. wprowadzała władzę ludową w Polsce, a więc słaby argument;]


@Kaczypawlak: I Pilecki też siedział w więzieniu. To coś wnosi do czegokolwiek?

Michnik był OPOZYCJONISTĄ. Nigdy nie był w PZPR. Nigdy nie pracował w resortach siłowych. Był dysydentem od samego zaistnienia jako persona w debacie publicznej.

bo obaj są czerwoni i z komuny( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: Dobre.
I Pilecki też siedział w więzieniu. To coś wnosi do czegokolwiek?


@adam2a: Pilecki nie miał krewnych w partii, dodatkowo go zabili.

Michnik był OPOZYCJONISTĄ.


@adam2a: jak Geremek czy Mazowiecki, co komunie lizali rowa. Włos Adasiowi z głowy nie spadł, podobnie jak Jarkowi w latach 80-tych a ludzi mordowano wtedy patrz przypadek Popiełuszki( ͡° ͜ʖ ͡°)

Był dysydentem od samego zaistnienia jako persona w debacie publicznej.


@
Włos Adasiowi z głowy nie spadł,


@Kaczypawlak: "Adaś" przesiedział się długie lata w więzieniu, wielokrotnie był pobity, grożono mu śmiercią.

a ludzi mordowano wtedy


@Kaczypawlak: Naprawdę? No co ty nie powiesz? Słyszałeś o operacji "Truteń"?

bo jego opcja przegrała walkę o władzę w partii( ͡° ͜ʖ ͡°)


@Kaczypawlak: Znaczy, Michnik jako gówniak 18-letni został opozycjonistą, bo "jego opcja przegrała walkę o władzę w partii"? Możesz
Włos Adasiowi z głowy nie spadł,


@Kaczypawlak: zdarzało się, że Michnika i Kuronia, biegiem i krzykiem sprowadzano do piwnic, gdzie był piach na podłodze, i ślady po kulach na ścianie, i wiązano im oczy, na markowane egzekucje

widziałem archiwalne nagranie milicyjną kamerą VHS, gdzie Michnik stoi w korytarzu jakiejś komendy milicji, otoczony grupą milicjantów po cywilnemu/esbeków? I jest przez nich szarpany za marynarkę, popychany brutalnie na ściany korytarza. Chwieje się na
@spere: i potem Adaś ich broni po zmianie "ustroju", podejrzane.
@ZaplutyKarzelReakcji: sam nie masz wstydu, komuniści takie metody stosowali nawet na swoich. Adaś stracił dla mnie wszelką wiarygodność po 1989 jak się dosłownie z komunistami dogadał, a potem robił i dalej robi za ich adwokata. Zwykły szkodnik i tyle. Dodatkowo gdzie mam błąd tutaj?( ͡° ͜ʖ ͡°)
@Kaczypawlak:

Warszawa, 11 grudnia 1983 r.
Adam Michnik, s. Ozjasza
Warszawa, ul. Rakowiecka 37; areszt śledczy

Ob. minister spraw wewnętrznych
gen. Czesław Kiszczak

Motto: Odebrałem pismo Waćpana, Mości Panie Rzewuski, nad którym długo myślałem, co ono ma znaczyć, i czyli mam na nie odpowiedzieć. Człowiek poczciwy nie skrywa swych myśli, wzgarda dla podłych jest jego prawidłem; tak i ja dziś z Waćpanem postąpię... Jako obywatel nie mogę usłuchać rady Waćpana, która
Naprawdę? No co ty nie powiesz? Słyszałeś o operacji "Truteń"?


@Andreth: i dosłownie można żałować, że tego nie zrobili

Znaczy, Michnik jako gówniak 18-letni został opozycjonistą, bo "jego opcja przegrała walkę o władzę w partii"?


@Andreth: Powrzucam Ci cytaty z wikipedii link

W latach 1968–1989 był jednym z głównych działaczy opozycji antykomunistycznej[


Był w drużynach walterowskich Kuronia

Organizacja miała na celu stworzenie w Polsce drużyn młodzieżowych na wzór radzieckiej Organizacji
Mnie szkoda czasu na rozmowy z tobą, bo ty nie masz najmniejszych zdolności percepcyjnych w momencie jak się zaprzesz


@ZaplutyKarzelReakcji: a Ty sam nie masz zdolności myślenia i kojarzenia faktów, Adaś całe życie był lewicowcem, tak samo jak grupa "opozycjonistów" w której się całe życie obracał. PZPR był dla nich za mało lewicowy wtedy, właśnie dokonałem kwerendy na potrzeby andreth, a tam dosłownie komuch komuchem pogania.
Był w drużynach walterowskich Kuronia


@Kaczypawlak: xD I to była ta "opcja partyjna" walcząca o władzę w PZPR? Dzieciaki z drużyn walterowskich? Przegrały, i dlatego Michnik został opozycjonistą?

No i jak tam z tym "włos mu z głowy nie spadł"? Ile lat Michnik siedział w więzieniach? Ile razy był aresztowany? O operacji "Truteń" doczytałeś?

a ilu opozycjonistów mogło pisać listy do szefa bezpieki?( ͡° ͜ʖ ͡°)


Sądzę,
xD I to była ta "opcja partyjna" walcząca o władzę w PZPR?


@Andreth: Zbyt duże uogólnienie, ale proszę, Michnikowi i jemu podobnym nie podobało się to co się dzieje obecnie w partii, chcieli "zmian".

Dzieciaki z drużyn walterowskich? Przegrały, i dlatego Michnik został opozycjonistą?


@Andreth: no tak, bo był ideowym komuchem i tylko to potrafił robić.

No i jak tam z tym "włos mu z głowy nie spadł"? Ile
Kuroń był także w więzieniu za komuny między innymi gwałcony pałkami klawiszy.


@spere: ale to dalej komuch

no ale włos z głowy im nie spadał


@spere: no przeżył i zobacz gdzie potem doszedł, jak ktoś był w AK to traktowano go gorzej a potem o takiej karierze mógł tylko marzyć.
Wałęsa siedział a tyle alkoholu wypił, że szkoda gadać.


@Kaczypawlak: No, wreszcie wiadomo, skąd czerpiesz swoje wiadomości. Esbeckie fałszywki i PRL-owska propaganda powtarzana jak za panią matką. I Wałęsa, i Michnik, i Kuroń, wszystko się zgadza, słowo w słowo. Kto cię tak pięknie wyuczył?
@spere: @Andreth: Ostatnie warte uwagi

I chcę powiedzieć Wysoka Izbo, że w niektórych wystąpieniach, niestety także moich kolegów posłów z OKP, z przerażeniem usłyszałem ten ton, który słyszałem w prokuratorskich przemówieniach wtedy, kiedy sam siedziałem na ławie oskarżonych. Znam ten ton dobrze, bardzo się go boję… chcę powiedzieć, że w niektórych głosach, o czym mówię z bólem, usłyszałem coś co bym nazwał antykomunizmem jaskiniowym. Jestem antykomunistą, mówiłem o tym wielokrotnie
Esbeckie fałszywki i PRL-owska propaganda powtarzana jak za panią matką. I Wałęsa, i Michnik, i Kuroń, wszystko się zgadza, słowo w słowo. Kto cię tak pięknie wyuczył?


@Andreth: W sumie źródła ogólnodostępne o ich karierze, życiorysy( ͡° ͜ʖ ͡°) A wiedzę mam z wielu źródeł, najgorzej się czyta dosłownie brednie Michnika i jemu podobnych, aż oczy bolą.
dosłownie brednie Michnika i jemu podobnych, aż oczy bolą.


@Kaczypawlak: ty myślisz, że peerelowskie więzienia, i ubeckie i esbeckie metody to były wczasy pod gruszą, opozycjoniści wypoczywali tam.
a Popiełuszko wypadł im niechcący z bagażnika, jechał tam bo z przodu wieźli namioty na wczasy do Bułgarii, a ścieżki zdrowia to był taki ówczesny fitness

no przeżył i zobacz gdzie potem doszedł, jak ktoś był w AK to traktowano go gorzej a
ty myślisz, że peerelowskie więzienia, i ubeckie i esbeckie metody to były wczasy pod gruszą, opozycjoniści wypoczywali tam.


@spere: W tym okresie było lepiej jak za czasów Stalina( ͡° ͜ʖ ͡°)

i ubeckie i esbeckie metody to były wczasy pod gruszą, opozycjoniści wypoczywali tam.


@spere: to zobacz gdzie trzymali Wałesę

a Popiełuszko wypadł im niechcący z bagażnika, jechał tam bo z przodu wieźli namioty na wczasy
jaką to karierę zrobił w latach 60', 70' i 80' Jacek Kuroń?


@spere: Pisałem o Gomułce, że siedział za Stalina w PRL, dodatkowo nawet Gierka wsadzili do paki link, od kiedy Gomułka i Gierek to opozycjoniści?( )
Pisałem o Gomułce, że siedział za Stalina w PRL, dodatkowo nawet Gierka wsadzili do paki


@Kaczypawlak: myślałem że się odnosisz do Kuronia

poza tym pytałem o okres od połowy lat 60' do końca komuny, a nie okres studiów

i ten okrąły stół to było zło,


a, no to na tym chyba zakończymy
@spere: komuna to komuna, a nie wybiórczo sobie dekady wybierasz jak Ci wygodnie. To się nazywa logika Kalego plus zobacz na obecną patolę w III RP to skutki okrągłego stołu. Jak nie masz o czym pisać to nie pisz. Piękne podwójne standardy u Ciebie widać jak nic
@Kaczypawlak: Powtarzasz esbeckie fałszywki o "ilości wódki wypijanej przez Wałęsę" (nawet ja pamiętam, jak w telewizji to leciało razem z fragmentami z podsłuchów, zakupy wódki dla całego ośrodka przedstawili jako "wypite przez Wałęsę"), powtarzasz słowo w słowo esbecką propagandę używaną w Solidarności wobec członków KOR (staliniści, komuniści). Jeszcze raz - kto cię tak pięknie wyuczył?
@Andreth: ja telewizji nie oglądam. W Arłamowie siniaków nie miał. Komuch to komuch dla mnie, Michnik był gorszy od PZPR w poglądach. Do tego serio sporo tam stalinistów było i to są fakty. Klub krzywego koła, "harcerstwo" gdzie był wszystko czerwone jak cholera. Same szkodniki dla kraju. Do tej pory Michnik szkodzi( ͡° ͜ʖ ͡°)