Wpis z mikrobloga

@Drakii:

To pokazuje że niezależnie jak komuś będziemy starali się pomóc


A ktos się starał pomoc? Czy w Polsce jest socjalizm? Zawsze będą „niereformowalne” jednostki lokalnie, ale globalnie można zmniejszyć zjawisko patologii. To jest rola państwa

Dyskusja z wami to jak spieranie się dwóch psychotycznych pacjentów z psychiatryka, kto komu zjadł kupę spod łóżka.
@JulienSorel: no przecież na tym przykładzie teoria zbiega się z praktyką: młody przedsiębiorca znajduje niszę na rynku rozrywki cyfrowej, odnosi piorunujący sukces finansowy i zdobywa ogromną popularność. Niby każdego stać na starego laptopa z kamerką albo chociaż smartfona (środki produkcji), ale trzeba mieć pomysł, wyróżnić się ze swoim kontentem i wytrwale dążyć do celu. Sam nie jestem fanem twórczości, ale jestem pełen podziwu dla Daniela, podobno zarobił już kilkaset tysięcy złotych
@pyroxar: xD pewnie mówisz o jakichś drobnych ciułaczach - racja, żeby utrzymać niewydolne i niekonkurencyjne mikro firmy to trzeba zasuwać ale ja ten absurdalny kult drobnej przedsiębiorczości od dawna oram. Za gówniane miejsca pracy które "zapewniają" (dane wskazują również, że prawa pracownicze są znacznie bardziej respektowane a warunki pracy lepsze w wielkich korpo) podziękuję.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Sznanowny @Revmir, mały przedsiębiorca ma mały kapitał, dziś jest jutro go nie ma, każdy orze jak może. Jeśli jesteś wykorzystywany to coś z tym zrób.

Mały przedsiębiorcy najlepiej dostosowują się do dynamiczniej gospodarki, jeśli były by same korpo to stracił by na tym konsument.

Poza tym, proszę ciebie te tezy pod koniec artykułu, że mali przedsiębiorcy to oznaka kiepskiej kondycji gospodarki.

Jeśli gospodarka się dynamicznie kształtuje to logicznym jest, że składa
Mały przedsiębiorcy najlepiej dostosowują się do dynamiczniej gospodarki, jeśli były by same korpo to stracił by na tym konsument.


@pyroxar: wręcz przeciwnie, wielkie korpo mają większe nakłady na badania i rozwój i wiodą w tej kwestii prym.

Poza tym, proszę ciebie te tezy pod koniec artykułu, że mali przedsiębiorcy to oznaka kiepskiej kondycji gospodarki.


@pyroxar: tak oczywiście jest. Chociażby ze względu na efekt skali i to co wymieniłem wcześniej, januszerka
źródło: comment_yuTTTdq6RUFj8ubYSguIJhDXzU94vUen.jpg