Wpis z mikrobloga

Jestem bardzo ciekawy czy poniższa informacja jest prawdziwa (czekam na nagranie konferencji) - jeśli tak, jest to niewiarygodny skandal, że sędziowie cywilni SO w Warszawie podejmujący regularnie uchwały przeciw zmianom forsowanym przez PiS i powołujący się na autorytet TSUE, próbują uznać orzecznictwo TSUE za niebyłe jeśli akurat jest dla nich bardzo niekorzystne i dowali im roboty. Ale jakoś mnie to nie dziwi...

A i @Jade chyba kiedyś miałeś pytanie w temacie, a propo tych orzeczeń TSUE.

#prawo #banki #sadownictwo
  • 8
@Adams_GA: bo jak widać autorytet TSUE i prounijna wykładnia prawa kończy się wtedy gdy sędziemu nie pasuje - ale to chyba pierwsza wypowiedź Prezes Sądu która wprost przyznała, ze sędziowie stawiają opór.

@Jade: Proszę - u ciebie się przyjęło to orzeczenie czy nie? :P
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@Ogar_Ogar: generalnie to mało jest w ogóle spraw do których są same weksle bez umów dołączonych bo ja w 2 instancji jestem. Musiałbyś zapytać jakiegoś orzecznika albo asystenta z rejonu. Ale jak już są to jest powoływanie się na art 10 i 17 Pr. Wekslowegl
@Ogar_Ogar: Odejdę trochę od tematu ale zadziwiasz mnie Mirku. Od razu napiszę, że nie jestem zwolennikiem tzw. totalnej opozycji, więc proszę nie wrzucaj mnie do tego worka. Skąd u prawnika taka estyma dla działań PiSu, a w szczególności działań związanych z "reformą" wymiaru sprawiedliwości? Co chwilę widzę na mirko, że bronisz ich działania, podczas gdy 95% ich pomysłów zostałaby uznana za niedorzeczne po krótkiej analizie dokonanej przez studenta III roku prawa.
@AlezPanieMecenasie: 1) To bardzo dobre ćwiczenie intelektualne

2) Strasznie mnie denerwuje argumentacja "student III roku..." bo to jest bardzo często g prawda i bazowanie na obiegowych opiniach które można własnie usłyszeć na studiach jako prawdy objawione. Pomijając zazwyczaj buraczano-kartoflane wykonanie to pomysły PiS mają często oparcie w dotychczasowym dorobku części doktryny i orzecznictwa które wskazuje na istniejące problemy, a argumenty przeciwników potrafią być mocno różnej jakości.

Ostatnim przykładem takiej wspaniałej argumentacji