Wpis z mikrobloga

@NapalInTheMorning: Okropne przestępstwo, widziałem fragment filmu. Nie rozumiem natomiast szoku i niedowierzania w mediach.

1. Australię zamieszkują Aborygeni
2. Przypływają biali ludzie ze swoją brytyjską kulturą i kolonizują wprowadzają swoje zasady
3. Aborygeni są zepchnięci na margines przeniesieni do rezerwatów
4. Po latach władze kraju bez pytania ludzi otwierają granice przyjmując imigrantów z mniej lub bardziej tolerancyjnych kultur
5. Część obecnych mieszkańców dostrzega w tym zagrożenie bo pamiętają co się stało
Pobierz
źródło: comment_6RZMgA1byAGXv3O9yh60flDn0x3HbmYD.jpg
via Wykop Mobilny (Android)
  • 73
@NapalInTheMorning: Mój post jest wyrazem smutku dla śmierci ludzi w zamachach terrorystycznych, wszystkich. Przyczyną jego ataku są wcześniejsze ataki w Europie. Obecna sytuacja i umniejszanie problemu przez władze sprawiły, że uwierzył, że jeżeli on niczego nie zrobi, to reszta oleje. Jeżeli nie podejmie się w końcu tego tematu bo "uuuu rasizm" to takich ataków będzie więcej. Z obu stron. I to jest przykre. Nie wiem gdzie widzisz tutaj tłumaczenie zamachowca.
Nie wiem gdzie widzisz tutaj tłumaczenie zamachowca


@Amiioy:

To była reakcja sfrustrowanego człowieka który bał się o przyszłość swoją i dalszych pokoleń a wszystko przez wszechobecną "tolerancję".

Tolerancję, która pozwala uchodźcom gwałcić kobiety, popełniać zbrodnie bez ponoszenia kary. [btw co za bzdury]


W swoim manifescie nie wydaje się niepoczytalny, wręcz przeciwnie. Chciał rozwiązać problem, niestety w desperacki sposób.
@NapalInTheMorning: Święte oburzenie lewicy że ktoś śmie rozmawiać o przyczynie tego zamachu. No i klasyczna karta pułapka

wspieranie Izraela, inwazje na Irak i Afganistan itd.)....

Czy Irak i Afganistan nawiedziły miliony imigrantów europejczyków stawiając tam kościoły i wypierając miejscowych? Kto rządzi obecnie w Iraku i Afganistanie? Co było powodem obu inwazji? Ten atak ma jakie podłoże? rasistowskie? wyznaniowe? czy może polityczne?

Muzulmańscy fundamentalisci dokładnie w ten sam sposób usprawiedliwiają akcje ISIS....
Nie pochwałam zamachów.


@Amiioy: "nie pochwalasz", ale robisz coś jeszcze bardziej szkodliwego społecznie: racjonalizujesz przyczyny i sympatyzujesz z ideologią sprawcy.

KAŻDY akt terroryzmu jest tworzony właśnie w takim celu - aby zwrócić uwagę na "przyczynę", szerzyć stojącą za nim ideologię. Twój post - świadomie lub nie - idealnie się w to wpisuje.

Gdy dochodziło do zamachów w Europie nikt przy zdrowych zmysłach nie przytaczał tłumaczeń Państwa Islamskiego, nawet jeśli kryło się
via Wykop Mobilny (Android)
  • 13
@NapalInTheMorning: Wybacz że nie napisałam podobnego posta po ataku w Manchesterze. Już mówię co wtedy myślałam: Jest źle, musimy coś z tym zrobić bo nienawiść rodzi nienawiść. Przykro mi z powodu niewinnych ludzi którzy zginęli. Mam nadzieję że to się zmieni.

Ten sam sens. Coś nie działa i jeżeli dalej tak zostanie to ludzie będą ginąć. To miałam na myśli i tyle
ISIS też zawsze podkreślał, że zamachy to odpowiedź na działania zachodu na bliskim wschodzie (wspieranie Izraela, inwazje na Irak i Afganistan itd.)


@NapalInTheMorning: Czym innym jest rozwój wpływów zachodu na świecie (nie jest to złe) a czym innym są zamachy islamistów w Europie (jest to złe). Nie możesz zrównywać tych dwóch tematów.