Wpis z mikrobloga

Mirasy potrzebuję pomocy w zakresie Analyticsa, już mówię na czym case polega:

1. Reklama (np. Facebook lub Instagram) z odpowiednim UTMem prowadzi do Strony 1 pokrótce przedstawiającej usługę.

2. Strona 1 oferuje użytkownikowi możliwość przejścia na Stronę 2 gdzie może dokonać zakupu usługi reklamowanej poprzez Stronę 1 - oczywiście miejsc z których można przejść ze Strony 1 na Stronę 2 jest kilka i każda ma podpiętego UTMa.

3. W Analyticsie dla Strony 2 nie widzę z jakiego UTMa użytkownik wszedł na Stronę 1, widzę jedynie to jako "entrance".

Przez to nie mogę sprawdzić, które źródło ruchu dla Strony 1 jest tym najlepiej konwertującym (bo konwersje następują na Stronie 2). Chyba, że istnieje jakaś opcja, która to pokazuje lecz na nią nie natrafiłem?

#analytics #googleanalytics #adwords #marketing
  • 21
@CygaroZwasem: aaa dobra, chyba widzę, patrzyłem na kampanie pod AdWordsem, a nie te niżej. Tylko tutaj dalej pokazuje mi UTMa, którego ktoś użył do przejścia ze Strony 1 do Strony 2. Nie widzę jakim UTMem wszedł na Stronę 1. Muszę zweryfikować, które źródło pozyskiwania ruchu najlepiej konwertuje, a do tego potrzebuję jakby połączenia statów Strony 1 ze Stroną 2.
@CygaroZwasem: czyli ogólnie musiałbym użyć "source=dynamic" w UTMie przy przejściu użytkownika ze Strony 1 na Stronę 2, aby konwersja na Stronie 2 miała w "source" URL z UTMem, który był przy wejściu na Stronę 1 poprzez Reklamę?
@CygaroZwasem: wiem wiem, wczoraj właśnie na podstawie tej strony do wszystkiego dochodziłem, ale z tego co widzę to gość nie ma tego jednego etapu więcej, który mam ja. On raczej pokazuje dynamiczny UTM na zasadzie Strona 1 > Strona 2.

Dlatego rozrysowałem to żeby sprawdzić czy mam dobry tok myślenia z tym, że jak użyję dynamica przy przejściu ze Strony 1 na Stronę 2 to wrzuci w source dla konwersji na
źródło: comment_eQi2O5OiTpeTrqws9kzyha1Vo2Is5tc6.jpg
@CygaroZwasem: dzięki piękne za info, test chciałem już wczoraj puścić, ale jak opublikowałem w GTMie swój Workshop i potem nie mogłem go przywrócić do edycji aby wprowadzić zmiany to trochę witki mi opadły ( ͡° ͜ʖ ͡°)

próbowałem zrobić eksport opublikowanej wersji, ale GTM nie wiem czemu nie przyjmował importu

dzisiaj siadam do tego jeszcze raz, dziękuje Ci bardzo :)