Wpis z mikrobloga

Witajcie ludki, szukam prezentu dla bratanka. Ma 9 lat, chciałbym mu zaserwować coś co mogłoby rozniecić w nim pasję do robotów (wspominał mi o tym). Szukam czegoś dla początkującego, ale też namacalnego. Myślałem o czymś z Arduino, ale to chyba będzie za ciężkie? Myślałem o Mindstorm ale drogie jak skurczybyk.

Macie jakieś pomysły?

@Forbot
#robotyka #raspberrypi
#arduino
  • 24
@loczyn: a będzie majstrował sam czy pod opieką kogoś? Bo jak ogarnięty i ma kogoś to pomocy to Arduino może być okej. Jak nie to może coś z micro:bitem, ale tutaj raczej materiały będą po angielsku głównie.
@loczyn: nie chodzi o lutowanie nawet, bo w Arduino to głównie płytki stykowe. Bardziej chodzi o coś na etapie, aby przeczytać instrukcje i ewentualnie mu pomóc.
@Forbot: @Akira: Widuję się z nim może z raz czy dwa na kwartał, a jego rodziciele chyba nie są zbyt zainteresowani takimi tematami, przydałoby się coś co sam w jakiś tam sposób da rade pociągnąć.
@loczyn: niby spoko, ale to nie jest po Polsku i supportu w tym języku też nie dostaniesz.

Jak chcesz iść w tę stronę to może nasze kursy się nadadzą. Podstawy Arduino:
https://forbot.pl/blog/kurs-arduino-podstawy-programowania-spis-tresci-kursu-id5290
Budowa robotów:
https://forbot.pl/blog/kurs-budowy-robotow-arduino-wstep-spis-tresci-id18935

U nas wychodzi jednak drożej, głównie dlatego, że używamy oryginalne Arduino i mamy dedykowaną elektronikę do robota, a ten zestaw z Amazona to chińczyk z logo jakiejśfirmy ( ͡° ͜ʖ ͡°) Do
@loczyn: jeśli chcesz roboty, ale bez strasznego babrania się w kabelkach, płytkach itd, to może jakiś robot edukacyjny? Np. coś z Makeblock - masz gotowy zestaw który można rozbudowywać o dodatkowe moduły. Programowanie w programie opartym o Scratch'a (bloczki), lub w Pythonie.
@loczyn jak juz wspomnial @zaba34 lego wedo i boost :)
siostrzeniec dostal odemnie wedo pod choinke (chodzi na dodatkowe zajecia z "robotyki" raz w tygodniu i tam to poznal - jak siorka pisala z nim "list do mikolaja" to stwierdzil "ale ja nic nie potrzebuje... ale moge napisac o wedo?" siorka stwierdzila ze nie (ciut drogie jak na ich budzet) ale na szczescie powiedziala mi o tym:P)
na boosta sam se nazbieral
@gorzki99: prowadziłam zajęcia właśnie dla pierwszaków z wedo, dzieciaki sobie radzą bezproblemowo xD także teraz kup młodemu skarbonkę, bo jak zobaczy EV3 gdzieś w czwartej klasie to dopiero oczka się zaświeca xD
dzieciaki sobie radzą bezproblemowo xD


@zaba34: no napewno radzi sobie lepiej niz jego mama (moja siora sama to przyznala ze nie do konca ogarnia :PP)

także teraz kup młodemu skarbonkę, bo jak zobaczy EV3 gdzieś w czwartej klasie to dopiero oczka się zaświeca xD


czwarta klasa to okolice komunii?? (na szczescie nie jestem dla niego chrzestnym :PP-gorzej z moim chrzesniakiem :DD tez dostal wedo bo jak zmawialem to odrazu 2 kupilem
@gorzki99: Komunia teraz pod koniec 3 klasy, w sumie w sam raz. EV3 jest dużo łatwiejsze od poprzedzającego go NXT ale i tak to jeszcze wiek gdzie się ogarnia tylko jazdę do przodu i tylu, ale są instrukcje dołączone, jest dużo materiałów w necie, to zabawka na lata ;)