Wpis z mikrobloga

Dlaczego nie ma na rynku telefonow z #android tylko nokia oferuje topowy model( ze snapem 845/855) z android one?
Dlaczego nikt inny tego nie zrobi?
P.S i dlaczego wszyscy #!$%@? iloscia aparatow,zamiast zrobic jeden dobry.
#!$%@? sie z rana
#telefony
  • 14
@vegetassj1: No i co z tego Android One? Całkowicie czysty Android to nic specjalnego. To już lepiej wziąć Pixela (który też ma niemal czysty system tylko z paroma dodatkowymi rzeczami, ma nawet tylko 1 aparat!) albo w tańszym wydaniu, OnePlusa (też niemal czysty system, tylko z wyraźnie zwiększoną ilością funkcji). A aparaty wrzucają bo ładnie wygląda to na papierze (tak jak kiedyś ścigano się na megapiksele). Tylko w przeciwieństwie do megapikseli
@DPary Pixel jest bardzo drogi,do tego slabo wykonany.

@Thunderlane obecnie korzystam z motoroli moto z i dla mnie taki "goly" android to same zalety.
Huawei/Honor mnie #!$%@?,bo ich nakladka jest dla mnie nieczytelna. Samsung znacznie sie poprawil pod tym wzgledem,ale to nadal nie jest dla mnie...
A te dodatkowe aparaty to ladnie na papierze wygladaja- moja rozowa ma honora 10, ktory ma AI i cuda na kiju,a Motka i tak robi lepsze
@DPary nie zaprzeczam.
Wiadomo,ze Poco jest pelen kompromisow,ale slabszy aparat nie jest dla mnie wada( w dzien zrobi wyrazne zdjecie telefon i w nizszej cenie)
Tak samo ekran ips(mimo,ze amoled jest niebo lepszy).
A wykonanie to oba sa bardzo plastikowe.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetassj1: w dobrych warunkach oświetleniowych każdy aparat robi ok zdjęcia, nawet w telefonie za 500 zł a aparat w poco nawet ios nie ma. Ekran też syf bo nie ma nawet polaryzacji w pionie więc pozdrawiam używanie tego telefonu w okularach przeciwsłonecznych. Pixele to było zawsze połączenie aluminium i szkła a od zeszłego roku samego szkła więc nie wiem gdzie masz tam plastik
@vegetassj1: Zawsze możesz kupić Pocophone i wgrać LineageOS (z tego co widzę ma oficjalne wsparcie więc wszystko powinno działać, czysty Android z dodatkowymi funkcjami i aktualizacje co chwilę). Jak już mówiłem celem dodatkowych aparatów nie jest poprawianie jakości zdjęć tylko dodatkowe możliwości których nie uzyskasz jednym aparatem.
@Thunderlane w wiekszosci telefonow moge wgrac inne oprogramowanie. Tylko pytanie- czy warto?
Oprogramowanie producenta jest mimo wszystko bezpieczniejsze od alternatywnego.
@DPary moze i szklany,ale dotykajac nie mam wrazenia,ze to jest cos wow i powinienem zaplacic wiecej. Sprawia wrazenie kiczowatego. Tylko tyle.
Co do ekranu poco- wiem,ze szalu nie robi
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@vegetassj1: Czy ja wiem. Śmiem twierdzić że prędzej zaufalbym LineageOS który ma otwarte źródła, niż miui które jest robione w Chinach które raczej nie słyną ze specjalnej dbałości o bezpieczeństwo danych. A wgrywać warto jeśli jesteś fanem czystego Androida i chcesz mieć większy wybór sprzętu.
Oprogramowanie producenta jest mimo wszystko bezpieczniejsze od alternatywnego.

@vegetassj1: Wątpię i raczej się (niestety?) nie zgodzę, biorąc pod uwagę krótki czas "wsparcia" urządzeń z Androidem przez producenta i przypadki infekcji oryginalnego oprogramowania w niektórych smartfonach (choć na szczęście głównie tych mniej znanych/popularnych firm).
W typowo otwartoźródłowym oprogramowaniu o wiele trudniej jest "zaszyć" jakieś niepożądane funkcjonalności.