Wpis z mikrobloga

Poważnie, czy ktoś się nad tym zastanawiał? Czy nietolerancja jest problemem tylko osób hetero? Czy ten kto stworzył ruch LGBT pytał przedstawicieli każdej z literek czy identyfikują się z pozostałymi.


@voyovnick: No jasne, sa nawet homo ktorzy nie akceptuja gejow (i nie mowie tutaj tylko o narodowcach). Ruch LGBT to raczej idea niz rzeczywista rzecz, nie ma siedziby glownej i zarzadu z Wielkim Pedałem na czele ds. definiowania LGBT. Jest troche
via Wykop Mobilny (Android)
  • 3
@voyovnick: Nie tylko T. Osoby biseksualne też są czasami dyskryminowane przez ludzi homo, bo są "za bardzo hetero" także ten... ludzi jest dużo, ludzie są różni, nie da się wrzucić wszystkich do jednego worka i oczekiwać, że wszyscy będą mieli taki sam światopogląd
@voyovnick: nikt zwykle nie rozkazuje komuś z kim ma się spotykać, związki są z zasady dobrowolne więc jeśli ktoś niechciałby być ze mną bo nie jestem cis kobietą to jestem to w stanie zrozumieć tak samo jak to, że ktoś woli wyższych, niższych, białych, albo kolorowych. Tak długo jak ludzie dają nam żyć i nie wytykają palcami, a najlepiej jak nas wspierają to nie ma problemu. Nikt nie zmusza, ale jednocześnie
Osoby biseksualne też są czasami dyskryminowane przez ludzi homo, bo są "za bardzo hetero"


@NADPH: Nie spotkałem się z dyskryminowaniem biseksów przez homo za rzekome bycie "za bardzo hetero", spotkałem się natomiast z #!$%@? na biseksów za to, że ci często wręcz ostentacyjnie odcinają się od postulatów LGBT, bo im w sumie wszystko jedno, jako że mogą żyć w związku hetero, a tak kreują się na "obiektywnych", "niezideologizowanych" i tak dalej.
@voyovnick: 1. nie transwestyta a osoba transpłciowa bo to zupełnie dwie różne rzeczy jak nacjonalista i nazista
2. to że T jest spychane na margines wiadomo od dawna, choćby na grupach na FB nawet dla LGBT widziałam transfobie i to jeszcze bardziej arogancką niż ze strony osób heteronormatywnych