Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
Jakie koszty średnio trzeba przyjmować za eksploatację auta oprócz paliwa? Powiedzmy że małe miejskie auto, 8 letnie. Po prostu jak widzę ceny busów na mojej trasie gdzie płacę 8zł a na paliwo wydałbym 5zl to nie wiem czy nie lepiej auto kupić i powiedzmy że te 3zl z jednej trasy odkładać na eksploatację. Trasa 16km. Już pomijam komfort jazdy autem i zaoszczędzony czas #auto #samochody
  • 7
@ozzi91 możesz kupić zadbane auto które nie psują się wcale i wymieniać tylko części eksploatacyjne jak klocki, oleje itp. i to nie są jakieś zaporowe kwoty, ale jak będziesz miał jakieś wybrane auto to najlepiej jakbyś się przeszedł do jakiegoś agenta ubezpieczeniowego i spytał ile będzie kosztować Cię OC, jeśli nie masz zniżek albo masz zwyżki to możesz się nieprzyjemnie zaskoczyć
komfort jazdy autem i zaoszczędzony czas


@ozzi91: to są rzeczy bezcenne, nawet jak byś dopłacał do interesu, to warto. Drugiego życia nie kupisz. Największy gruz jest lepszy niż stanie na przystankach w upale i mrozie, jazda w komunikacji zbiorowej w smrodzie potu, wyziewów alkoholowych, niemytych zębów, bakteriach kałowych na każdym elemencie pojazdu z niemytych po sraniu rąk, latających zarazków od kaszlu i kichania bez zasłaniania mordy.

Powiem Ci tak, wiele lat
@ozzi91 Czasami oprócz paliwa,ubezpieczenia i wymiany filtrów to prawie żadne też zależy na jaki trafisz ( ͡º ͜ʖ͡º) Ja np na małe miejskie auto polecam opla Corse 1.4 benzin nie jest to demon prędkości ale jest tani w eksploatacji i spalanie jest też dobre sam takiego miałem 2007 rok i bardzo fajne autko.