Wpis z mikrobloga

Minister inwestycji i rozwoju mówi o spowolnieniu.
Premier mówi o deficycie aż pod procedurę nadmiernego deficytu.
Jakaś ministra szuka kasy na programy Kaczyńskiego.
Podobno w TVPiS przyznano, że żeby dać nauczycielom trzeba gdzieś zabrać.

Może #niepopularnaopinia, ale jeżeli do tego kraju idzie kryzys, to ja życzę Polakom kolejnego rządu PiS.

#neuropa #polityka #bekazpisu #gospodarka
Pobierz falszywyprostypasek - Minister inwestycji i rozwoju mówi o spowolnieniu. 
Premier mów...
źródło: comment_z35FJlkPL6M1oPKbyZs7Gk7bXK6Dsr2O.jpg
  • 7
@falszywy_prosty_pasek: Odnośnie komentarza ministra - po raz kolejny idioci z PiS mają jedno remedium na kryzys - ładować kasę i sztucznie pompować słupki konsumpcji. Taki sam pomysł na kryzys mieli Grecy i Włosi 10 lat temu. Jak na tym wyszli wszyscy wiemy, ale ci pisowscy debile nie uczą się i po nich choćby potop. Życzę PiS kolejnych rządów i kryzysu jak w 2008 - może idioci którzy na nich głosują z
Taki sam pomysł na kryzys mieli Grecy i Włosi 10 lat temu.


@greven: w dzisiejszym wywiadzie, pani minister finansów wspomniała o QE (quantitative easing):

Pewien pakiet luzowania ilościowego został przedstawiony. Bardzo się cieszę, że znalazły się w nim takie pozycje, o które bardzo mocno zabiegałam, czyli redukcja klina podatkowego. Na tym mi szczególnie zależało, ponieważ to są rozwiązania, które w długim terminie pobudzą gospodarkę. Szukamy możliwości sfinansowania i to polega na
@imateapot: To może warto tutaj wspomnieć o tym, że nieodłącznym rezultatem takiej polityki jest inflacja?
Japonia od dawna miała stopy procentowe na poziomie zbliżonym do zera i bank centralny właściwie nie miał narzędzi kształtowania polityki monetarnej. A jeśli chodzi o USA, to było rozwiązanie na czas kryzysu, zaś komentatorzy wprost mówią, że nie jest ono dobre, lecz zostało wymuszone przez okoliczności.
Quantitative easing nie jest opcją na normalne czasy, to jest