Wpis z mikrobloga

@Night_Shift_Supervisor @Pirat_Brodacz to ja nie wiem gdzie wy jezdzicie...

od jakis 15 lat dosc czesto korzystam z taksowek w moim miescie (przejazdy lokalne-pomiedzy dzielnicami czasem miasto obok z tym ze w moim rejonie to sie zamyka w moze 15 km :P)

w moim miescie sa conajmniej 3 korpo taksowkowe maja podobne ceny i standardy (normalnie 5-7min czas oczekiwania, powiedomienie na telefon z linkiem do mapy gdzie jest kierowca, auta to nie zadne
@Azulana: miasto nie za wielkie (jakies 170k mieszkancow)...Bytom
ale urbanizacja dosc duza w koncu GOP

pamietam czasy gdzie taksowki byly drogie i jezdzenie nimi to byl "luksus" ale sie pozmienialo powstaly korpo, konkurencja...
dosc powiedziec ze zadna taksowka z tych korpo nie stoi na postoju oni sa ciagle w ruchu

jak mieszkalem miasto obok i dojezdzalem do roboty autobusem raz na przystanku sie kaplem ze nie wzialem przepustki i kluczy do
@gorzki99: Powiedz proszę jak wyglądają w GOP przewozy międzymiastowe? Jak chcę pojechać z Bytomia do Katowic, a potem wrócić to muszę wracając brać taksówkę na katowickiej licencji? Jak wygląda taryfa w takim przypadku?
I nie wiem - ale z warszawskiej perspektywy wydaje mi się (może się mylę), że im mniejsze miasto, tym taksówki mają dużo starszą klientelę, która Ubera nie weźmie. Ruch "imprezowy" nieproporcjonalnie mniejszy, biznes też mniejszy, zostaje wożenie ludzi
Powiedz proszę jak wyglądają w GOP przewozy międzymiastowe? Jak chcę pojechać z Bytomia do Katowic, a potem wrócić to muszę wracając brać taksówkę na katowickiej licencji? Jak wygląda taryfa w takim przypadku?


@marc1027:
teoretycznie taksowki z miasta A nie moga stac oraz pobierac klientow z miasta B (dokladnych przepisow nie znam ale z kilkoma taksiarami juz rozmawialem-jestem dosc czestym klientem i mnie znaja :P) wiec z katowic trzebaby zamowic takse katowicka