Wpis z mikrobloga

konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 9
O jak mnie bawią wykopki które są bezgranicznie zakochani w #uber #taxify i zapominają że pomijając starych cierpusów konserwatystów w starych passatach boli fakt że nie mogą konkurować z nimi na równych zasadach. Ciagle czytam tutaj gadki o tym jak to kierowcy Ubera płacą podatki. #!$%@? płacą. By pracować w Uberze nie zakładając działalności trzeba podpiąć się pod partnera a ci podpisują z kierowcami śmieszne umowy zlecenie albo o dzieło a reszta idzie pod stołem. Jedynie kto na tym biznesie zarabia to flotowcy i partnerzy. Ukraińcy robią realnie za 6-7 zł za godzine. No super uczciwe zasady. Do tego kierowcy z którymi jazda to obawa o własne życie. Bylem wielkim fanem Ubera ale w latach 2015-2016 kiedy kierowcami byli polacy, którzy jakby nie patrzeć znali miasto i umieli prowadzić auto. A teraz? Jak w lesie. Jestem za regulacją i ucywilizowaniem branży. Niech podniosą ceny i jakość usług a US zacznie kontrolować partnerów :)

#taxi #takaprawda #niepopularnaopinia
  • 22
@ccc111: no tak mam dbać o to że Ukr chce #!$%@?ć za 7zł. Nie masz nawet dowodów na to tylko z dupy wyssałeś info i myślisz że mi będzie żal że ktoś pracuje tak a nie inaczej. To co, mam też płakać że w Bangladeszu szyja mi jeansy i kupować szyte w Polsce po uprzednim sprawdzeniu czy krawcowa dostaje powyżej minimalnej?
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikau: Jeżeli zlotowa musi zapłacić #!$%@? wyższe OC a do tego płacić pełne składki ZUS i w zależności od sposobu rozliczania kartę podatkową/podatek liniowy to w #!$%@? trudno jest konkurować z Ukraińcem który #!$%@? wypożyczoną Fabia której leasing we flocie kosztuje z 800 zł netto :D
@ccc111: zdecydowana wiekszosc bylych ex lewusow przeszla na legal taxi, nikt normalny juz tam nie jezdzi. Oszolomy dalej pluja na taxi pomimo, ze sam dobry sort kierowcow uberowych zasilil korporacje taxi. Dawniej w uberze nie bylo przycinania na anulacjach, ani innych odpalow bo kazdy byl zadowolony. Pozniej przyszly wakacyjne promocje, ktore trwaja do dzisiaj, podwyzszenie prowizji oraz inne patologie. Scenariusz ponawia sie w legalnej korpo jakims jest mytaxi, za chwile bedzie
@ccc111: #!$%@? pytam Ciebie skąd info że zarabiają 6-7zł. Nie będę dzwonił po ludziach bo Ty sobie coś uroiłeś. A nawet jeśli to prawda to mam gdzieś jeśli chcą tak tyrać bo wielu ich braci pracuje za zajebiste stawki więc to co mówisz to abstrakcja skoro Polacy ciągle się śmieją że za 12/h to nawet Ukraińcy nie chcą pracować
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikau: Ja mam tylko nadzieję że w końcu ktoś się za to weźmie i #!$%@?ą cwaniaczków partnerów ale z drugiej strony jak patrzyłem na KRSy tych spółek to wszedzie siedzą Ukraińcy w zarządach. Ciekawe czemu xD
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@mikau: Dopóki są promocje to korzystam z MyTaxi aczkolwiek jak jakość usług spadnie to wrócę do klasycznych korporacji ¯\_(ツ)_/¯ Na pewno nie wsiądę do Ubera bo #!$%@? jechać z gościem ktory jest potencjalnym morderca na drogach co pan @Krowa_i_kurczak dokumentuje na wykopie ( ͡° ͜ʖ ͡°)
No i przekonasz bo czytanie ze zrozumieniem leży


@ccc111: Rzeczywiście, tego zdania ze zrozumieniem przeczytać się nie da.

Trochę masz racji z tą nieuczciwą konkurencją i niepłaceniem podatków (jak przypuszczam). Z drugiej jednak strony nie lubię złotów, Uber jest tańszy, lepszy i sprzeciwiam się jego dyskryminacji oraz zwalczaniu go.
@pawel-niczyporek Nie powiedzialem że należy zwalczać Ubera. Nawet nie pruje się do licencji bo to przeżytek w dzisiejszych czasach. Chodzi o to że działaniami partnerów konkurencja jest nieuczciwa. Uber przy obecnych cenach nie ma szans na uczciwe konkurowanie z taxi
@ccc111: ok, powiedzmy że jestem nowy w Warszawie, wysiadam na dworcu po długiej podróży. Jak mam "wybrać mądrze korporację" gdy jedyne co wiem że jest wysoki procent szans że zostanę #!$%@??