Wpis z mikrobloga

#bron #strzelectwo #wiatrowki
Mireczki drogie, mam wiatrówkę marki "wiatrówka", taką łamaną, karabinek. Mi się podoba strzelanko, synowi też. Pomyślałem sobie, że fajnie byłoby mieć coś fajnego, małego, niezobowiązującego. Znalazłem w związku z tym wiatrówki-repliki pistoletów, zasilane CO2.
Czy ktoś z was posiada takie cuś, czy da się z tego strzelać do tarczy na powiedzmy 25-30m (w sensie, czy celność jest odpowiednia)?
link dla poglądu o co mi chodzi: https://www.militaria.pl/wiatrowki_i_akcesoria/wiatrowki_pistolety_i_rewolwery/repliki_-_wiatrowki_pistolety_i_rewolwery_c848.xml?product_name=&price_min=&price_max=&d1004=umiarkowany&r1005=&r1005=&r1007=&r1007=&r1009=&r1009=&d1012=automat&d1012=polautomatyczne&r1015=&r1015=&r1016=&r1016=
  • 12
Jeśli chcesz mieć zabawę z pociągania za spust to szukaj właśnie takiego pistoletu na co2 z bb ale jak chcesz mieć wyniki na tarczy to poszukaj raczej wiatrowki pca (hw40, zoraki hp-01 itp.)
via Wykop Mobilny (Android)
  • 2
@dominowiak: na taka odleglosc najlepiej tylko 4.5mm diabolo i gwintowana lufa, choc i tak gwarancjii nie daje, z broniowo wygladajacych jest dan wesson, ale dosc drogi, a z tanszych polecanych to kandar cp1 imho szedlbym w kandara :P
@Banzai: mam taka kulkowa zabawke z gladka lufa, 10m to juz loteria gdzie trafi :D
@dominowiak: z kulek BB nie postrzelasz na takie odległości, nie ważne jak bardzo będziesz się starał - kulki latają tam gdzie chcą ( ͡° ͜ʖ ͡°) jeśli chcesz celności za niewielkie pieniądze to polecę ten sam sprzęt co @Devcio, mam takiego kandara i strzela się z niego całkiem celnie i przyjemnie. Jeśli koniecznie musi to być replika to szukaj czegoś na śrut 4,5mm i z gwintem.
na taka odleglosc najlepiej tylko 4.5mm diabolo i gwintowana lufa


@Devcio:

Jeśli koniecznie musi to być replika to szukaj czegoś na śrut 4,5mm i z gwintem.


@szalony_ikar:
dzięki za podpowiedź, poszukam w tym kierunku, ale pewnie nie mam co liczyć na magazynek i automat lub półautomat...