Wpis z mikrobloga

#lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

Pax & Wayne - biuro detektywistyczne
@Krzemowyduch

Coś... coś było cholernie nie tak.
Wielki kraken pustoszył Georgetown. Jego wielkie oslizgłe macki niszczyły najważniejsze budowle w mieście. Detektyw spojrzał na swoje dłonie. Dziwny, brzęczacy miecz w jego ręce pulsował niebieskim światłem. Z lewej strony jego brat Rik zanosząc się śmiechem strzelał do potwora z dziwnego muszkietu, który wystrzeliwał setki pocisków w jednej chwili. Nad jego głową przeleciała na miotle babcia Gabi Cobblepot wykrzykując rozkazy a z prawej strony Wayne ciskał w stwora kulami ognia które wystrzeliwały z jego palców.
Nie. To się nie dzieje naprawdę...


Pax otworzył gwałtownie oczy, zamrugał i przetarł dłonią twarz. Sen. Co za #!$%@? sen. Odruchowo chciał wstać i zacząć się ubierać do pracy jednak stwierdził że właśnie się w niej znajduje. Zasnął w robocie.
- Śpimy na służbie co? - Wayne złośliwe uśmiechnął się zza sterty dokumentów - Nie przejmuj się, ja też kiepsko to znoszę.
- Zawalenie papierkową robotą?
- Co? Nie - zaprzeczył Wayne - mówiłem o tym niepotrzebnym mieszaniu się w politykę... wiesz o co mi chodzi... powinniśmy być bliżej zwykłych ludzi. Na przykład pracować nad sprawą która wszystkim pomoże.
- Hmm... może to być ostatnia okazja zanim to wszystko i cala wyspa pójdą w diabli. Co powiesz na to? - Paxton wskazał na ścianę.
Faktycznie znajdował się na niej szkic z miejsca popełnienia przestępstwa wykonany przez jednego z zaprzyjaźnionych Akwarelystów. Przedstawiał zdewastowaną karczmę z wymalowanym na niej napisem
"NIE DOTYKAJ CYTRUSÓW BO CIĘ #!$%@? ZMIOTĄ Z PLANSZY"
- Cytrusy są ważne - nagle spoważnial i przytaknął Wayne - Ta sprawa nie daje mi spokoju. Naprawdę są takie złe? Ciekawe jaka jest prawda...
Detektyw sięgnął pod biurko i wstając zbliżył się do wspólnika trzymając w ręce butelkę Bristolskiej Mocnej i dwa kieliszki.
- Boże chroń króla... - zaczął Pax
- ... bo zawsze możemy mieć gorszego - dokonczyl z uśmiechem Wayne.
Stukając się kieliszkami wznieśli toast i wyszli z biura badając nową zagadkę Georgetown.
Pobierz Zeroskilla - #lacunafabularnienewbristol #lacunafabularnieczarnolisto

Pax & Wayne ...
źródło: comment_HveWd9u2GPFM5Kx6FDox0MEZ3acFtpeD.jpg
  • 16
@Kroomka @Treant @Anagama @Stalowa_Figura @Mnichuy
Joseph Slant w kajdanach oraz w towarzystwie kapitana oraz porucznika ( @pocotosienoginoco @Yokaii )
- Och dzień dobry państwu! Drodzy naukowcy! Nie ma sensu się tutaj produkować, mało ludzi się zebrało i więcej się nie zbierze, a na dożynki w garnizonie straży przyjdzie całe miasto! Wyobraźcie sobie ten pojedynek naukowy na scenie - rozmarzył się Slant i uniósł ręce do nieba by nakreślić swoją wizje - przed
@KrzemowyDuch Dziadunio, Dziadunio kupca Stahomilliego Jeszcze tak nie było żeby Dziadunio poproszony o opinie jej nie wyraził! No bo tak @Kroomka mówi prosto. “Cytrusy są złe bo mają zła skretnosc“. I ja to rozumiem. Jak się po pijaku wraca do domu i się źle skręci to się dostanie #!$%@? nie? Albo skret kiszek. To też nie fajne jest. A ja jestem człowiek uczony! To żem też naukowców się zapytał. No i żaden
@Zeroskilla:
Nick Chai
U nas w Pskovie każdy nawet najgłupszy patałach wie, że cytryna jest po to, żeby ją jeść. No bo po co innego? Dupy sobie tym nie podetrzesz, bo piesze, naszyjnika nie zrobisz, bo zgnije. A jak zjesz? Mmmmm. Miód malina, ten piękny głęboki smak, ta kwaskowatość co rozbija wszelki katar pozostały po ostrej zimie. A jak jeszcze skórkę z cytryny potrzymać trochę w wodzie z cukrem to mmm.
Ludolf Metzler - naukowiec

Przynosi dzban z zimną wodą po czym wraca się po kosz cytryn i kilka pomarańcz i kępę mięty oraz rozmarynu. Wykonuje jeszcze jedną rundę między domem i miejscem zgromadzenia po to by przynieść kilka naczyń ceramicznych oraz obraz, który stawia przed sobą. Obok kładzie noż i odrobinę cukru trzcinowego w lnianym woreczku.
- Nie wiem jak szanowi państwo uważają, ale lato w New Bristol jest piekielnie upalne. Gorzej
Pobierz Stalowa_Figura - Ludolf Metzler - naukowiec

Przynosi dzban z zimną wodą po czym wrac...
źródło: comment_QfaL0g5eauKiZOXV9yBf40RQK8ORf0jl.jpg