Wpis z mikrobloga

Nie wiem czy sobie zdajecie sprawę, ale gdyby to były wybory do polskiego parlamentu to oznaczałoby to że PiS musiałby wejść w koalicję z Konfederacją, a to z kolei by oznaczało, że Korwinisci byliby w rządzie. Pierwszy raz w historii staje się to całkiem realne. Władza leży na ulicy wystarczy być w miarę prawicowym i zdobyć 5%.
#4konserwy #bekazlewactwa #korwin #konfederacja #braun #neuropa #polityka
źródło: comment_bWp0pRZh4qBb1hUTHrtFSFscHgkSjci2.jpg
  • 37
a to z kolei by oznaczało, że Korwinisci byliby w rządzie.


@grucki: Jezeli ktoś chce usunięcia Korwina z polityki to powienien propsowac taki scenariusz. Bo co może bardziej skompromitować JKM niż obecnośc z rządzie bardziej socjalistycznym niż te SLD owskie.
Nie myślicie chyba, że jak Korwin jak da ze 20 szabel to będzie dyktował liberalne ustawy i PiS porzuci swój socjal.
@szurszur

Bo co może bardziej skompromitować JKM niż obecnośc z rządzie bardziej socjalistycznym niż te SLD owskie. Nie myślicie chyba, że jak Korwin jak da ze 20 szabel to będzie dyktował liberalne ustawy i PiS porzuci swój socjal.

Widzę, że nie próżnujesz z kolejnymi kłamstwami.

Korwin wejdzie w koalicję rządową tylko wtedy, gdy będzie mógł uchwalić swoje ustawy.
Korwin wejdzie w koalicję rządową tylko wtedy, gdy będzie mógł uchwalić swoje ustawy.


@Volki:

Czyli Korwin nie wejdzie do koalicji i dyskusja jest bezprzedmiotowa. Chyba, że zadowoli sie kilkoma propagandowymi ustawami a rząd nadal bedzie socjalistyczny.
@szurszur

Czyli Korwin nie wejdzie do koalicji i dyskusja jest bezprzedmiotowa

Czyli albo wejdzie, albo nie.

Chyba, że zadowoli sie kilkoma propagandowymi ustawami a rząd nadal bedzie socjalistyczny.

Co to są propagandowe ustawy? xD
@Volki: ??? Przecież nie pisałem, że jego postulaty są propagandowe w takim rozumieniu jakie podałem. Napisałem, że on nie wejdzie (bo PiS nie przyjmie jego programu) chyba, że Korwin zadowoli się propagandowymi ustawami (ale nie koniecznie tymi z programu).
@szurszur Przecież chodzi o konkretne projekty ustaw, które Mentzen już napisał.

Po co Korwin miałby uchwalać inne, skoro on nie chce stołków? xD
@szurszur

Korwin może nie chcieć, ale korwiniści i narodowcy chcą. Każdy kto uważa, że ci antysystemowcy to tacy ideowcy i nie chodzi im o dorwanie się do koryta jest dla mnie naiwniakiem

Na razie to ludzie przychodzą do koła Konfederacji, a nie odwrotnie. xD
@grucki: Przecież 5 proc to nie żadne 20 szabel tylko raczej 4. Ostatnio wynik w okolicach 5 proc. wziął Ruch Odbudowy Polski (1997 - kiedyś to było) i wziął 6 mandatów. Tutaj byłoby podobnie.
PiS musiałby wejść w koalicję z Konfederacją


@grucki: koalicja z narodowcami i antyszczepionkowcami...

Już nie mówiąc że PiS ma 36, KE 33, Wiosna 14, Konfederacja 5 i Razem 5. Wydaje mi się że KE+Wiosna+Razem miałaby więcej od PiS i Konfederacji.

20 szabel


@grucki: raczej z 8, ale niech będzie nawet 16. Z czego od Korwina ile byłoby ludzi? 6-8. Poza nimi byliby narodowcy, Liroy, może Braun (bo pewnie chcieliby jedynki,
@Kjedne: ROP miał tak mało mandatów bo była inna ordynacja. Nie żeby ta była lepsza dla Korwina. Gdyby w poprzednich wyborach nie było progu, to Korwin wprowadziłby 3 posłów (przypominam z wynikiem 4,76%). Kiedyś miałem zrobić analizę ile weszłoby z gdyby głosy stonogi poszły do Korwina, ale zapomniałem ilu. 7-8? Gdzieś tylu.

O ile dobrze pamiętam to Razem miałoby więcej posłów, bo Korwin był w miarę stabilny w poparciu. Razem miało
Każdy kto uważa, że ci antysystemowcy to tacy ideowcy i nie chodzi im o dorwanie się do koryta jest dla mnie naiwniakiem.


@szurszur: A moim zdaniem bardzo mocno się mylisz. Zwróć uwagę, że liderzy z "antysystemowców" to zazwyczaj osoby które już pracują w biznesie itp i mają niezłe źródło dochodu. Oczywiście samorządowcy też tam się znajdą ale mimo wszystko skala jest znacznie mniejsza i dlatego warto głosować.
Trochę więcej PiS i Konfederacja i wystarczy


@grucki: jeszcze trochę więcej PiS i Konfederacja 4,76, a po wyborach PiS ma większość.
Liczenie tego sondażu do wyników parlamentarnych nie ma sensu, bo z tego co słyszałem Korwin nie jest entuzjastą koalicji do wyborów parlamentarnych. Poza tym KE jest koalicją na eurowybory. Będą mieć duże problemy, żeby wystawić wspólną listę. Chociażby z powodów z światopoglądowych. Nie wiadomo czy Tusk czegoś nie szykuje. A
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@teka82: Konfederacja i Kukiz się nie połączą. Już do PE PiS zbierał podpisy Kukizowi ratując mu dupe by mieć przystawkę po wyborach. Korwin gardzacy od zawsze PiS by w taki układ w życiu nie poszedł.
Korwin gardzacy od zawsze PiS by w taki układ w życiu nie poszedł.


@Herubin: Przecież już od dawna mówi, że poszedłby z każdym w układ, na takiej zasadzie że oni zrealizują coś jego, a on poprze ich.
@kk87ko0: Za duży rozjazd ideologiczny. To jakby Korwin z Razem miał być w koalicji. Nie da się pójść na układ gdy dostajesz 1 ustawę liberalizującą za poparcie 5 znacznie gorszych.