Wpis z mikrobloga

Jeżeli przerabiam wewnętrzną instalację elektryczną w mieszkaniu i chcę zagipsować/zatynkować bruzdy w których przeprowadziłem przewody i obsadzić puszki elektryczne, to jakiego gipsu/tynku/kleju użyć, żeby załatwić to jedną warstwą i dobrze się trzymało?

Podłoże to cegła z ew. cienką warstwą tynku, mam do naniesienia ok. 2cm grubości materiału, żeby wyrównać z dotychczasową warstwą tynku/gładzi.
Próbowałem gipsem szpachlowym, bo miałem pod ręką, ale wydaje mi się mało trwały, + to chyba trochę za głęboko (producent zaleca warstwy do 5mm).

#budownictwo #elektryka #diy #majsterkowanie #instalacjaelektryczna
  • 14
@grajlord: Przeleć odkurzaczem wszystkie bruzdy, pędzlem zagruntuj zwykłym gruntem w płynie. Jak wyschnie, wypełnij gipsową zaprawą tynkarską knauff albo inną. Dużo nie rozrabiaj bo szybko wiąże.
Tak ją wciśnij aby była te dwa, trzy milimetry głębiej. Potem jeszcze raz jakąś gładzią szpachlową już z lekką górką aby potem przetrzeć drobnym papierem na klocku na równo i malować.
Próbowałem gipsem szpachlowym, bo miałem pod ręką, ale wydaje mi się mało trwały, + to chyba trochę za głęboko (producent zaleca warstwy do 5mm).


@grajlord: szpachlowy jak sama nazwa wskazuje - do szpachlowania szpar/nierówności, a nie jako klej do wypełnień takich dziur. Ja używam w takich miejscach po prostu "kleju do kartongipsów". Wygląda (no - troszkę taki bardziej różowawy jest) i używa się go jak gips (choć dużo dłużej wiąże, nie
kleju do kartongipsów


@hrumque: to inaczej klej gipsowy, nie?

Kurde wyszukałbym sobie to wszystko w internecie bez zabierania wam czasu, ale w wielu miejscach ten sam materiał ma kilka różnych nazw, i w końcu się gubię o czym mowa ( ͡° ʖ̯ ͡°)
A na to - i tak trzeba jakiś tynk/gładź później położyć


@hrumque: No gładź wiadomo jako ostatnia warstwa wyrównująca, ale tynk to chyba można od razu, skoro standardowo jest kładziony na gołą ścianę?