Wpis z mikrobloga

@tptak: Jutro AWS Summit. Wydaje mi się, że zrobiłem co mogłem, aby się przygotować i mimo że jest sporo losowości w moich wynikach pracy i wielu rzeczy jeszcze nie rozumiem, jestem na dobrej drodze.

https://codelikeamother.uk/planning-a-training

Biorąc pod uwagę, ile zdołałem zrobić w dwa tygodnie, muszę się zgodzić że DeepRacer jest świetnym pomysłem na promowanie uczenia maszynowego wśród programistów. Ale nie jest też tanie. $250 za auto (którego w sumie można nie mieć w ogóle, bo są wyścigi wirtualne), $3 za godzinę trenowania modelu. 10 godzin wychodzi za darmo na nowym koncie (ale polecam sobie najpierw sporo poczytać z linków we wpisie tym i poprzednich, bo można je łatwo zmarnować).

Obecnie udało mi się zejść poniżej 20 sekund na wirtualnym torze, ale nie udało mi się tego odtworzyć na moim samochodziku z uwagi na brak toru. Będę próbował później.

Z ciekawostek udało mi się nauczyć auto do jazdy po prawej stronie. Przynajmniej na zakrętach. Sposób jest prosty: nie śpij dostatecznie dużo, walnij błąd w funkcji nagrody i dawaj najwyższą nagrodę jeśli pojazd dojedzie do prawej, zamiast gdy ścina zakręty.

W załączniku wizualizacja rozdawanych nagród w trakcie jednego z treningów. W jaśniejszych punktach nagroda była wyższa. Otrzymałem to kopiując gotowy kod od inżynierów Amazona, znajomość analizy danych jeszcze przede mną.

#naukaprogramowania #sztucznainteligencja #aws #steemit
źródło: comment_e71zbOL0gjy8cEGhbRiHKiMfszyOJjT9.jpg
  • 2