Wpis z mikrobloga

przemierzam się do kupna samochodu używanego do 35tys. i w ramach wstępnego rozeznania postanowiłem napisać na mirko ( ͡º ͜ʖ͡º) warunki konieczne: silnik benzynowy, 120-150 KM myślę wystarczy. fajnie jakby był wyprodukowany powiedzmy po 2012 roku. 90% czasu użytkowany będzie w mieście. Narazie wpadły mi w oko 3 modele:
i30 II, Mazda 6 II oraz Focus Mk3. Jak z awaryjnością w tych autach? jakieś rady odnośnie silników, jakiego szukać a jakiego unikać? może doradzicie inny samocjód warty uwagi?
#samochody #motoryzacja
  • 14
@przedostatnisamuraj: odnośnie Mazdy 6 II, raczej nie znajdziesz 2ki z benzyną w tych pieniążkach. Mazda ma bardzo dobry silnik diesla 2.0 o który jak się dba, to odwdzięcza się naprawdę przyjemnym działaniem. Czasami jednak brakuje mocy w tym aucie, bo jest zwyczajnie ciężkie a turbo łapie dopiero przy 2.5k obrotów. Dużo miejsca dla pasażerów i bardzo pojemny bagażnik. Największą wadą jest blacharka w tym aucie. Ruda tańczy jak szalona. Dodatkowo mazdy
@OrzechowyDzem astrę oglądałem ale jakoś nic mnie nie "pociąga" w tym aucie, nie wiem mam jakąś niechęć do opli : ), na skody nie patrzałem, dzięki za sugestię.

@Desseres gdybym tylko miał okazję więcej jeździć po trasie to rozważyłbym diesla, mazdę biorę pod uwagę bo mam jedną w rodzinie i rzeczywiście jest praktycznie bezawaryjna, z rudą w tym egemplarzu też nei ma problemów, chociaż też już wiele na ten temat się nasłuchałem,