Wpis z mikrobloga

Słuchajcie słuchajcie mieszkańcy Khorinis, moja różowa roztrzepana zostawiła kartę dwa dni temu w Lidlu. Pech chciał, że ktoś ją zabrał i zrobił kilka transakcji zbliżeniowych w galerii w różnych sklepach, począwszy od kiosku InMedio, kawiarni, New Yorker, Rossman, Burger King, 4F itd. Kwota łączna to około 200 zł. Karta jest już oczywiście zablokowana a sprawę wczoraj zgłosiliśmy na policję. Konto w #creditagricole i niestety bank nie chce jej wydać historii transakcji kartą gdzie są widoczne godziny. Jeżeli na kilku nagraniach z kamer powtarzać się będzie ta sama osoba to może jakimś cudem ktoś ją rozpozna i uda się owego złodziejaszka dorwać. Swoją drogą myśleliśmy wspólnie czy była to kobieta czy mężczyzna i stwierdziliśmy, że żaden facet nie zrobiłby zakupów za 44zł w Rossmanie a tylko za 5zł w Burger Kingu, ale możemy się mylić ( ͡° ͜ʖ ͡°) Jeżeli będzie jakiś update to dam znać, ale pewnie będzie ciężko. PS. miał ktoś z Was podobną sytuację? Udało się dorwać złodziejaszka? O udostępnieniu czyjegoś wizerunku w ramach rozpoznania pewnie można pomarzyć? (,) #coolstory #zlodziej #policja #csiwykop
  • 14
@Z_dupy_strzelec: @Galactus:
Nie chcieli wydać z racji tego, że środki są jeszcze zablokowane i nie widnieją w historii transakcji. Przed sekundą zadzwoniła na infolinię po raz enty i trafiła na miłą babeczkę, która przez 15 minut dyktowała jej wszystkie blokady i wszystkie transakcje, które nie przeszły. Złodziej nawet próbował coś kupić w #mediamarkt za 749 zł i nie przeszło ( ͜͡ʖ ͡€). Było kilka innych transakcji
@GruszekK Poczekaj aż transakcje się zaksięgują i złóż reklamacje na nieautoryzowane transakcje. Bank w ciągu 14 albo 15 dni roboczych (nie pamiętam) zwróci Ci kase i na własną rękę przeprowadzi dochodzenie
@GruszekK Zgodnie z prawem nie. Poza tym sam wczoraj zgłaszałem taką reklamacje babce co jej własne bombelki ukradły karte i nakupowały pierdoły w Fortnite i Google Pay na około 230zł xD. Nóż mi się w kieszeni otwierał jak mi te kity wciskała no ale przyjąłem.
@GruszekK:
1) dane transakcji terminalowych VISA i Mastercard sa poufne - policja moze bedzie miec dostep, ale nie wiem czy przy tej smiesznej kwocie
2) platnosci zblizeniowe podlegaja innej formie reklamacji, niz platnosci PINem - a przynajmniej najczesciej. Nie po to banki przekonywaly lemingow do tej formy platnosci, aby na tym stracic - praktycznie nie ma zadnego zabezpieczenia piniedzy uzytkownika w przypadku kradziezy karty, a reklamacja jest czesto uznaniowa
3) trzeba
@pok3mon: Nie liczy się kwota żeby czynność została prowadzona na podstawie złamanego KK 279. Płatność czyjąś kartą płatniczą czy to zbliżeniowo czy też nie jest zatem klasyfikowane jako kradzież z włamaniem. Na każdym potwierdzeniu transakcji nawet zbliżeniowej widnieje utarta formułka „Proszę obciążyć MÓJ rachunek”. Może w kwestii rozpatrywania reklamacji a różnicy między płatnościami zbliżeniowymi wypowie się więcej @Bartek12107 o ile będzie chciał zdradzać tajniki swojej posady. A usprawiedliwianie frajera, który wziął
@GruszekK: " Płatności zbliżeniowe są wygodne i nie dają nikomu przyzwolenia do kradzieży cudzych środków." - wygodny to ma byc kibel, a nie platnosci. Platnosci maja byc bezpieczne. Witamy w swiecie doroslych.
@pok3mon: A wygodny kibel daje przyzwolenie na kradzież twojej sraki? Nie rozumiem dlaczego znowu używasz wieku jako karty przetargowej, który nie ma w tym przypadku najmniejszego znaczenia. Usprawiedliwianie złodzieja wiekiem pokrzywdzonego jest po prostu tak głupie jak niemoralna jest kradzież i użytkowanie podpisanej kartu