Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 14
Najpierw ciekawostka. Dziś burza, więc wszedłem sobie na radar na Antistorm.eu. Patrzę... o, wreszcie zrobili mobilną wersja serwisu. Chciałem dodać skrót do strony na pulpit, kliknąłem jak zawsze w Chrome "dodaj do ekranu głównego" i co? Zainstalowała mi się aplikacja. W sklepie Play jej nie ma. ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Generalnie chciałem polecić apkę, jak i sam serwis fanom #burza i obserwatorom #pogoda, którzy nie znają. Ze wszystkich apek/stron jakie znam chyba jako jedyna pokazuje prognozowaną trasę komórek burzowych wraz z szacunkami co do prawdopodobieństwa i czasu nadejścia, co jest dość fajne, picrel. Poza tym oczywiście temperatura, ciśnienie, zachmurzenie, odpady i newsy z pogodowych blogów.
#aplikacjemobilne #android #chrome #burze
Pobierz radziuxd - Najpierw ciekawostka. Dziś burza, więc wszedłem sobie na radar na Antistor...
źródło: comment_7jVTr5A249GMGcYo7yf3qjtmhIubKGTD.jpg
  • 13
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: no jak klikne "gps" to wyskakuje zezwolenie na dostep do lokalizacji, którego nie moge potwierdzić i jakieś powiadomienia push o burzach to samo
via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
@radziuxd: już mam, trzeba wejść przez przeglądarkę na ich stronę i tan kliknąć w klodeczke przy pasku adresu i zezwolić na lokalizacje i powiadomienia i wtedy w apce wszystko działa ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radziuxd Dzięki za reklamę (mój serwis). Poświęciłem mnóstwo czasu, żeby napisać to PWA. Minusem jest to, że to jeszcze nie do końca standard i wiele starszych telefonów ma problem albo z powiadomieniami albo z lokalizacją. Na szczęście w nowych systemach z aktualnym Chrome wszystko bangla.
A... No i na Apple to nie działa. Safari nie wspiera wielu funkcjonalności.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@MikelThief: nie spotkałem się wcześniej, tzn niby Blitzordnung czy inne strony zachowują się podobnie, ale nie widnieją jako apka w systemie Android.
@mathmed: ło mireczku no to szacunek, skoro już mamy kontakt to mam pytanko czy jest szansa, żeby mapa się skalowała? Przybliżenie nawet większego miasta trochę rani oczy ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@radziuxd Wiem... Chciałbym kiedyś napisać własny lekki silnik mapowy. Nie widzę współpracy z GMaps albo innymi, co chwila zmieniają warunki dostępu do usługi, API i trzeba latać dziury.
Gotowe są z reguły ciężkie i zabiłbym serwer przy ilości odsłon, które mam.
Co do PWA to wielka nowość od Google, wsparcie obejmuje obecnie większość nowych przeglądarek w tym Chrome, Opera, Firefox. Do tego powiadomienia przez Firebase (do tej pory na innych stronach zawsze