Wpis z mikrobloga

Niedlugo koncze robic prawko na A i zastanawiam sie nad kupnem pierwszego motocykla. Poki co wygrywa MT 07. Lepiej jest kupic solidna uzywke, czy brac nowke, jesli chodzi o eksploatacje i koszty ubezpieczen? Motocykl bedzie widzial garaz tylko po zakonczeniu sezonu. Mam mozliwosc kupna na firme.
#motocykle
  • 13
Lepiej jest kupic solidna uzywke, czy brac nowke, jesli chodzi o eksploatacje i koszty ubezpieczen?


@lajt: ubezpieczenie AC motocykla w skrajnym przypadku to moze być koło 9% wartości to sam se policz. Jak się znasz albo będziesz szukać z człowiekiem który się dobrze zna to bierz uzywke, jak nie to pozostaje salon ;)
@RupturaPerinei: No wlasnie strasznie drogie to wszystko. Wersja analogiczna z akcesoriami z salonu to koszt 30 kilku tysi. Do tego w salonie w Wawce negocjowac za bardzo nie chca, albo ja nie umiem ( ͡° ͜ʖ ͡°).
@lajt: Jestem w tej samej sytuacji i tak samo planuje Mt 07, z tego co się dowiadywałem u siebie to z ceny nie zejdą ale dadzą spory rabat na akcesoria/ubiór. Pierwszy przegląd po 1k km okolice 350 następne co 12k okolice 500 zł.
@Yoschi: To samo mi powiedzieli. Na akcesoria do 15 procent. Wydaje mi sie, ze w normalnym sklepie za ciuchy/ochraniacze tez moga dac spory rabat, jesli kupisz u nich komplet. Kupno kilkuletniej MT 07 od pierwszego wlasciciela wydaje sie byc w miare bezpieczny. Bede musial jeszcze to na spokojnie przekalkulowac ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@lajt: Ja raczej kupie nowy mt 07/xsr 700, zawsze to jednak gwarancja i spokój na te parę lat a że pierwszy motocykl to będę mógł skupić się tylko na jeździe.
@Yoschi: xsr tez mi sie podoba. ba, nawet wedlug mnie jest fajnieszy, ale nie mialem okazji jezdzic. No i niestety ciut drozszy. Planujesz dokupic jakies akcesoria?
Jeśli chodzi o mt-07/xsr700 to różnica w cenie między używką, a nowym motocyklem jest taka, że moim zdaniem nie opłaca się kupować używanego. W styczniu kupiłem xsr700. Full ubezpieczenie kosztuje 2k i masz nowy/ubezpieczony motocykl za ok 8 tyś więcej niż używany. Nie martwisz się, że złożony z 3 innych, nie płaczesz jak przyszlifujesz, bo sobie zrobisz z autocasco. Polecam ten stan.