Wpis z mikrobloga

Jakie silniki benzynowe ze stajni VW polecacie? Pytam o te, które są montowane w autach po 2013 i charakteryzuje je w miarę niskie spalanie, mała awaryjność oraz akceptowalne koszty serwisu. Czy 1.4 TSI EA211 np 110kunia jest dobrym wyborem?
#samochody #motoryzacja #
  • 6
@divoxroy: Złą opinię silniki 1.2 i 1.4 TSI zawdzięczają rodzinie EA111, bo pokazana w 2012 r. paleta EA211 to przy niej wręcz wzorzec niezawodności. Warto więc o tym pamiętać i nie wrzucać silników 1.2 i 1.4 TSI do jednego worka!

Po znajomych wiem że nie mają żadnego problemu z tymi silnikami, auta po 2013 roku
@divoxroy ja mogę z całego serca polecić EA888 trzeciej generacji. Mam wersję 230KM i po 70k km zero problemów. Spalanie też jak na takie osiągi bardzo w normie - 10-11 w mieście, w trasie można zejść nawet do 6.2 jadąc przez wioski.
Pytam o te, które są montowane w autach po 2013

@divoxroy: po 2013 to w zasadzie każdy będzie się dobrze sprawował. Przed ogólnie też nie było tragedii... 1.4TSI TwinCharger czyli wszystkie 140KM+ były problematyczne, oraz 1.8 i 2.0TSI II gen problem z poborem oleju, który jak już naprawiony to silniki są tak samo trwałe jak te nowsze. 1.2TSI 105KM i 1.4TSI 120KM nie miały problemów które trapiły Twin Chargery, jedynie rozrząd,