Wpis z mikrobloga

Mirki z #druk3d proszę o pomoc. Mój niebieski, techniczny indolent, kupił sobie drukarkę 3D po tym, jak zobaczył tu Batmana. Mieliśmy ją składać razem, ale ja byłam w pracy, zadzwonił po kolegę i złożyli.
Nie ogarniam jak to powinno działać, nie wiem, czy jest złożone dobrze, która cześć jak się nazywa - nie było mnie przy składaniu.

Szukałam w Google rozwiązania ale widzę tylko dziwne nazwy części, nie wiem co mam zrobić.
Drukarka po odpaleniu wydruku testowego nie podaje filamentu. Nakręciłam dwa filmiki jak to wygląda, które części pracują i w jaki sposób. Może ktoś tu miał podobny problem i podpowie mi co zrobić
https://streamable.com/lhwnh
  • 62
@partycja_:
https://reprapy.pl/viewtopic.php?t=68

Czy głowica jest nagrzana?
Czy filament jest poprawnie załadowany, tzn. czy został dopchnięty do głowicy i zaczął z niej wypływać?
Widzę, że ekstruder pracuje - rozumiem, że zębatka ślizga się po filamencie, a filament się nie przesuwa?
Co drukujecie? Test-dog z karty z PLA? Od tego zacznijcie.

Może zaczynacie drukować za nisko, dysza szoruje po podkładce, a materiał nie ma gdzie wypływać?
@p__b
@FlameRunner czy mam najpierw rozgrzać dyszę a dopiero potem puścić wydruk? Jeśli chodzi o to czy jest dopchnięty, nie wiem jak to sprawdzić. Tak, włączyłam tego testowego pieska i właśnie na nim drukarka tak się zachowuje
trzeba chyba rozkręcić częściowo i od nowa złożyć


@partycja_: Tak. Drukarka jest źle złożona i IMO szkoda czasu, żeby próbować tak drukować.
Prawa strona belki X nie ma prawa tak chodzić góra-dół.
Instrukcja od producenta ani oficjalne filmiki tu nie pomogą. One pokazują tylko, gdzie którą część przykręcić. Nie mówią, jak to wszystko zrobić, żeby było dobrze. Trzeba skorzystać z jakiegoś poradnika stworzonego przez kogoś ze społeczności, na przykład: https://www.youtube.com/watch?v=me8Qrwh907Q
@partycja_: U mnie też garstka części została, producent daje trochę za dużo.
Nadal możliwe, że coś jest nieprzykręcone.

wypoziomowalam stół


Póki belka X opada, to ten stół nie jest wypoziomowany, tylko przekrzywiony tak samo jak ona. ;)
@FlameRunner poziomicą, więc jest ok. Albo krzywy względem belki. Nie mam chyba nerwów na to żeby to rozkręcić. Przychodzi Ci do głowy powód tego, że to się rusza? Kończę już oglądać ten filmik, wszystkie kroki po kolei sprawdzam, oprócz tych srubek co na początku na dole były. Nie rozkrecalam, ale zmierzyłam rozstaw na górze na dole i się zgadza, jest równolegle.
@FlameRunner bo wygląda to jak troll, rozumiem jakieś problemy, sam je mam, ale zeby poskładać na #!$%@?, nie mając pojęcia, jeszcze jakiś typ.. laska chce drukować, a nie wie co przed nią stoi. Ogólny dramat. W necie milion filmów jak to poskładać, instrukcja papierową, a efekt jest jaki widać
@tomszczyk specjalnie w poniedziałek poszłam do pracy na 1 zmianę, żeby być po południu w domu i poskładać z niebieskim tę drukarkę, przyjechalam z zakupami na obiad a on składa z kolegą. Poskladali sami, efekty widać w tym wątku. Może to wygląda jak troll ale jestem z człowiekiem który ma dwie lewe ręce i tylko klika w komputer. Nawet meble kuchenne sama musiałam skręcać.

Wiem że jest mnóstwo filmików, ale drukarka jest
@tomszczyk: Jest w instrukcji mowa o regulacji rolek? Jest mowa o ustawieniu belki X poziomo? Jest mowa o poprawianiu rurki w głowicy? Może akurat trafiły Ci się rolki w miarę dobrze przykręcone, ale to nie świadczy o tym, że instrukcja mówiąca tylko "przykręć to tutaj" jest dostateczna.
@FlameRunner: czytasz ze zrozumieniem czy nie do konca? zlozenie zgodnie z instrukcja pozwoli na puszczenie druku. na 99% bedzie to zlepek materialu, ale druk bedzie poprawny, osie beda poprawnie sie poruszaly - ogolnie mowiac bedzie dzialac. ale dopiero zlozenie zgodnie z filmami z jutuba, z regulacja rolek i innymi detalami, o ktorych nie ma w instrukcji pozwoli uzyskac zadowalajacy efekt.
Problem w tym, że instrukcja od producenta w niczym tu nie pomoże. xD


@FlameRunner: Złożyłem endera3 tylko z papierową instrukcją załączoną do drukarki i pierwszy wydruk wyszedł bezbłędnie, w skrócie - nie #!$%@? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
zlozenie zgodnie z instrukcja pozwoli na puszczenie druku. na 99% bedzie to zlepek materialu, ale druk bedzie poprawny, osie beda poprawnie sie poruszaly


@tomszczyk: No to przecież puściła. xD I gdyby głowica nie ryła po stole, to by wydruk na samym początku wyszedł. Co nie zmienia faktu, że nie byłaby to drukarka dobrze złożona, co zresztą sam przyznajesz pisząc o poprawianiu zgodnie z materiałami z YT.

Złożyłem endera3 tylko z papierową