Wpis z mikrobloga

#xiaomi #motorola

TLDR: Zastanawiam się nad kupnem pierwszego Xiaomi i mam trochę pytań do expertów

Zamierzam kupić sobie nowy telefon. Początkowo rozważałem tylko motorolę (ze względu na czystego androida), model G7 Power (ze względu na baterie i przyzwyczajenie do serii G. Mam już G1 którego wciąż używam m.in. jako pilota do chromecasta oraz G4 który niestety zaczął szaleć z detekcją kliknięć bez dotykania go).
Ale niedawno przeczytałem recenzję Redmi Note 7, a ponieważ są one w tych samych cenach zacząłem się zastanawiać czy nie dać szansy Xiaomi (to był by mój pierwszy telefon tej firmy).
Sprawdziłem w porównywarkach
https://www.mgsm.pl/pl/porownanie/motorola-motog7power-vs-redmi-note7/
i okazało się, że z istotnych kwestii redmi ma
-lepszy procesor
-lepszą grafikę
-ekran o większej rozdzielczości
a choć przegrywa w kwestii baterii (G7 5000 > redmi 4000) to 4k wciąż jest sporą pojemnością.
Aparatu nie biorę pod uwagę, bo prawie go nie używam (a jeśli już, to najczęściej jako sposobu na zrobienie listy zakupów dla towarów którym łatwiej zrobić zdjęcie niż opisać - sprawdza się idealnie gdy mam kupić jakieś kosmetyki. Pokazuje zdjęcie w sklepie i zostaje mi tylko poczekać i zapłacić. Życie jest piękne ( ͡ ͜ʖ ͡) )

Na tym etapie Redmi wygrywa, ale pozostaje jeszcze kwestia ich nakładki.
Nigdy nie miałem z nią do czynienia (nie znam nikogo kto ma xiaomi żebym mógł się pobawić) i mam spore obawy, że po kilku latach z czystym androidem nie spodoba mi się to co z nim zrobiono w miui10.

Dlatego mam pytanie do użytkowników xiaomi (szczególnie tych którzy maja porównanie z czystym androidem)
- Jak bardzo zaśmiecony aplikacjami jest ich android? To znaczy ile jest wbudowanych aplikacji których nie ma w czystym andku i nie da się ich odinstalować?
- Jak wygląda kwestia aktualizacji? Czy są wydawane często? Jak wcześniej wyglądała sytuacja dostarczania nowych wersji androida (jak długo trzeba było czekać i czy tańsze modele nie były olewane).
- Czy jest możliwość zainstalowania na miui10 motywu który pozbawiony był by wodotrysków i uszczęśliwiania użytkownika na siłę?

I pytania bardziej techniczne
- Czy LTE w tym telefonie radzi sobie na wsi, z dala od nadajnika? (będę kupował w sklepie. X-kom lub innym stacjonarnym, nie będę sprowadzał z chin lub innego kraju który może mieć inne zakresy częstotliwości)
- Czy można zostawić ekran jaki jest czy trzeba dołożyć szkło hartowane żeby nie było zarysowań czy "wytarć" do dwóch lat użytkowania? (w moto G4 nie dokładałem szkła bo uznałem, ze etui z klapką wystarczy, ale po dwóch latach mam wytarty ekran w miejscu gdzie przewijam strony)

Oraz na koniec, co waszym zdaniem powinienem wiedzieć a o czym nie wiedziałem, że powinienem zapytać? ¯\_(ツ)_/¯

Z góry dziękuję za pomoc :)
  • 19
via Wykop Mobilny (Android)
  • 1
@Spojler22: na ekran nic nie naklejaj, moj redmi ma wszytkie rogi juz obtluczone od upadkow a na ekranie nawet ryski nie ma. U mnie lte na wsi slabo dziala, musialem wlaczyc tylko 3g bo jadlo baterie przeskakujac 3g-4g, ogolnie jak bym mial kupowac teraz to bym raczej wolal cos z czystym andkiem miui to jednak syf
Bierz Mi A2


@jar3cki: Mniejsza bateria. To jednak dość istotne dla mnie, bo 95% mojej aktywności na telefonie to przeglądanie stron.Słabsza bateria przy dość dużym ekranie to może być za krótko. No i telefon w porównywarce ma androida 8. Dostał aktualizację do miui10?
@Kirillow: Mój telefon upadki zalicza rzadko (obecna G4 ma po dwóch latach jedno małe obtarcie na ramce od upadku). Pokrowiec wziął wszystko na siebie, a dodatkowo nie biorę telefonu gdy pracuje. Nawet na spacer do lasu nie biorę G4 tylko starą G1. Wciąż działa bez zarzutu. Można posłuchać audiobooków i odpalić nawigację turystyczną offline (sygnał GPS łapie w środku lasu bez karty sim).
@cukru: Mieszkam na wsi i nawet okoliczne miasta mają sklepy z niewielkimi ekspozycjami.
Byłem trzy dni temu w Wyszkowie i postanowiłem przy okazji zajrzeć do media expert żeby zobaczyć jak wygląda redmi note 7 w ręce. Okazało się, że byłem w tym momencie jedynym klientem w całej hali na czterech lub pięciu pracowników którzy nie mieli nic ciekawszego do robienia tylko mnie obserwować. Mój introwertyzm zadziałał i wyszedłem robiąc tylko kilkusekundowy