Wpis z mikrobloga

  • 100
#heheszki #bekazkatoli #historia #chrzescijanstwo

Właśnie mnie "uświadomiono", że mordów ludności miejscowej w imię boga podczas kolonizacji obu ameryk dokonywano tylko w Ameryce północnej, gdzie kolonizację przeprowadzali protestanci. W Ameryce południowej, gdzie kolonizację przeprowadzali katalogu, żadnych mordów rdzennej ludności nie przeprowadzano.
I to ja mam niby czapeczkę foliową na głowie... ()
Pobierz
źródło: comment_CAxAoid0pv8OkYijEeKihzlbcATBXtLC.jpg
  • 12
Właśnie mnie "uświadomiono", że mordów ludności miejscowej w imię boga podczas kolonizacji obu ameryk dokonywano tylko w Ameryce północnej, gdzie kolonizację przeprowadzali protestanci. W Ameryce południowej, gdzie kolonizację przeprowadzali katalogu, żadnych mordów rdzennej ludności nie przeprowadzano.

I to ja mam niby czapeczkę foliową na głowie...


@Kempes: Wielkie kwantyfikatory są oczywiście bzdurą, ale skala zbrodni rzeczywiście była inna. No i zauważ, że rdzenna ludność w Ameryce Południowej jednak przetrwała w całkiem niezłym
@Andreth No nie wiem... oczywiście większe znaczenie miały choroby przywleczone przez Europejczyków, ale sama cywilizacja inkaska upadła dość szybko.
@Andreth:
Bo ludność rdzenna w Ameryce Południowej mieszkała również w głębokiej dżungli i wysokich górach. W szeroko rozumianej Ameryce Półnosnej nie było nic co mogłoby powstrzymać najazd białego człowieka czy jakoś się przed nim ukryć. Dlatego trochę ich przetrwało.
Do tego nie ma co ukrywać, że katoliccy Hiszpanie i Francuzi trochę też działali na północnym kontynencie
@Kempes: ten typ mi kiedyś pisał, że jestem debilem, bo pod jakimś postem użyłem zdania "Jezus się w grobie przewraca", a przecież Jezus nie ma grobu, a jak ma, to żebym mu pokazał. Próby zwracania uwagi na istnienie przenośni, ukrytego sensu czy związków frazeologicznych spełzły na niczym. Szkoda ryja strzępić.