Wpis z mikrobloga

#domnaplycie projekt HomeKONCEPT 44 |s01e06 - mury i wieniec.

Pierwsza robota na budowie gdzie ze względu na brak czasu wziąłem „majstrów”. Murarze skasowali 5000pln za postawienie ścian nośny pod sam wieniec. Cena dobra w porównaniu do wycen na poziomie 12-16 tysięcy. Jakość wykonania adekwatna do ceny no i będę musiał z tym jakość żyć.
Wyszło mi 24 palety ytonga. 20 palet kupiłem w lutym po 9,6 za pustaka, 4 dokupiłem podczas roboty za 10,60 sztuka po rabacie na zaprzyjaźnionej hurtowni. Cena rynkowa 11,50 () .

Pustaki - 11 635pln
Paleta kleju, 15 worków cementu, nadproża betonowe L19, komin Leier 7,5m (tylko spalinowy, do kominka), nakreśli, podkładki i jakaś drobina dała łącznie kwotę 3500pln.

Do wieńca użyłem płyt z burt płyty fundamentowej i dodatkowo poszło 10 grubości 10mm które skręcałem podwójnie. Za plyty płaciłem 15pln sztuka (taniej mi to wyszło niż deskami miałbym szalowac. Co daje jakieś 150pln, płyt oczywiście brakło ale od znajomego pożyczyłem sklejki które elegancko nadawały się do wieńca. Szpilki gwintowane, tego akurat miałem masę, różne rozmiary, ale co tam :)

Największy rak z jakim miałem odczynienia to Betoniarnie. Cena betonu z dowozem zależy od tego która noga wstał właściciel. Jak dzwoniłem za betonem na płytę to cenie rzucił 310 z dowozem. Na wieniec 260... ale pompa liczona na godzinę od momentu wyjazdu z bazy xD O fakturze przy takiej ilości to można zapomnieć bo „panie na taka ilość to się nie opłaca faktury pisać”. No dramat jak #!$%@?. Zamówiłem oczywiście z innej betoniarni gdzie maja odpowiednio wyliczone strefy dojazdu i z cenniki podaje cenę bez głupiego cwaniakowanie. Finalnie zamówiłem 4,5m3 betonu za kwotę 1850pln z fakturka, pompa w cenie na czas roboty. Drogo no ale wyjścia nie było.

Betonowalem tez ręcznie nadproża między czasie. Tutaj zapłaciłem tylko za żwir i bazalt. Trzy kursy przyczepka po 25pln każdy także grosze. Piach miałem, cement już wcześniej został wliczony.

Stał na wieniec została z płyty fundamentowej.

Zrzucając wszystko do kupy da nam 23 000 pln. Wliczając w to piwko, fajeczki i paliwo.

Łącznie do stanu jak na foto wydałem 51 065pln. Duzo, mało? Sam nie wiem. Myśle ze w 100k zmieszczę się z dachem i oknami ( ostanie wyceny za okna to 33-35k).Co by w zimę można było działać instalacje wewnętrzne.

Dzisiaj wyjątkowo zdjęcie panoramiczne. Zapraszam do konstruktywnej rozmowy i krytyki.
  • 11
@dzazzio: wg. extradom :

213 378 zł - orientacyjny koszt budowy domu w stanie surowym zamkniętym, oni przestrzelili wycenę czy Ty sporo zaoszczędziłeś?

bo jak na tak prostą bryłę to strasznie duzo 200k
@jazuu: Robię praktycznie wszystko sam, no i duzo materiałów w preferencyjnych cenach kupiłem. A to z olx a to od znajomych z budowy, trochę kupione zostało w zimie gdzie materiał był tańszy. No człowiek kombinuje jak może.