Wpis z mikrobloga

Uważam, że osoby które urodziły na przełomie lat 80 i 90 miały najlepsze warunki żeby ogarnąć działanie elektroniki. Kiedy dorastaliśmy, do domów trafiały pierwsze odtwarzacze CD, konsole, telefony i inne urządzenia więc na fali fascynacji poznawaliśmy działanie każdego przycisku. Później jak już wiedzieliśmy co i jak mniej więcej działa pojawiły się komputery bez Internetu, więc trzeba było zajrzeć w każdą opcję Windowsa, niejednokrotnie uwalając system. Następnie telefony komórkowe w których całe drzewo menu znałem na pamięć. Kiedy już znane urządzenia mieliśmy ogarnięte, mając te naście lat zaczął popularyzowac się Internet, który poznawaliśmy na bieżąco w ramach rozwoju.

Także w naturalny sposób poznaliśmy wiele rzeczy związanych z rozwojem elektroniki.

#przemyslenia #komputery #internet #elektronika
  • 13
@pietrek3121: Dla wielu młodych osób komputer (mam tu na myśli również laptop, tablet czy nawet smartfon) to po prostu urządzenie jak dla nas telewizor... Gdy pojawia się problem, chyba trzeba kupić nowy.

BTW: Współczesny telewizor... potrafisz coś w nim sam naprawić? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
@pietrek3121 pokolenie po 90 IMHO było mniej ciekawe co i jak moim jednym z pierwszych zapamietanych wspomnień jest jak wykrecilem żarówkę z lampki nocnej i włożyłem probowke w oprawke robiąc zwarcie wyjebujac korki w domu. Potem było już z górki, traktory przyczepy z drewna do piaskownicy samodzielne konstrukcje kołpaki z kapsli na to ech dzieciństwo
@pietrek3121: oprócz tego przeszedłem jeszcze naukę programowania za małolata. Gdy ojciec przywiózł komputer z RFN (właściwe dwa: amstrad cpc464 oraz atari 800xl),to nie było jeszcze w Polsce.... nawet giełdy komputerowej w Warszawie. Więc nauczyłem się programować z braku dostępu do czegokolwiek. Do dziś wiedzą owocuje!
@pietrek3121 często jest to dziedziczne mój ojciec taki niższej rangi Adam slodowy który masę różnych rzeczy zrobił właśnie sam a że nie były to czasy gnica w domu robiło się razem z nim w garażu, z automatu bakcyl się przenosił
@pietrek3121: z jednej strony ciesze sie ze jestem 90" i nie było takiej biedy jak w 80" ALE ( ͡° ͜ʖ ͡°) bedac 80" miało się te 20 lat gdy była ŁATWA i przyjemna INFORMATYKA.
proste stronki na pajaczku, proste wszystko
proste sieci
proste kompy
działało to jak cep i było takie proste.
Teraz? Poblokowane bootloadery, stronki z silnikami, brak możliwości łatwej wymiany baterii w smartfonie no
@pietrek3121: Trudno zaprzeczyć. Jestem z 1987 roku, bardzo dobrze pamiętam jak to wszystko wyglądało. A wyglądało właśnie tak - pojawiało się w domu jakieś elektroniczne urządzenie, więc z samej ciekawości "kopało" się w jego funkcjach, nierzadko ze słownikiem w ręce, pół biedy jeśli to słownik angielsko-polski, bo i z niemiecko-polskim też się zdarzało. ( ͡° ͜ʖ ͡°) Ja dzięki temu szybko awansowałem na rodzinnego fachmana od "ustawiania"