Wpis z mikrobloga

via Wykop Mobilny (Android)
  • 0
Mirki, mianowicie od tego sezonu zaczolem jezdzic na moto i mam niemaly problem z wbiciem drigiego biegu bez charakterystycznego stukniecia, jakie ma miejsce przy wbijaniu z neutralnego na 1. I teraz pytanie czy tkwi to w mojej "technice" albo jej braku. Czy powinnienem sie zaczac martwic ze cos ze skrzynia. Reszta biegow wchodzi cicho czasem zdarzy sie jakis stuk ale ta zmiana z 1 na 2 mnie troche martwi. Wiem ze trzeba to robic szybko, ale czy z racji ze miedzy pierwszym a drugim biegiem jest luz to musze sie w tym wypadku bardziej pospieszyc? Czy moze jest to jakas kwestia mechaniczna, typu jakis naciag lancucha etc?
Staram sie zmieniac wg zasady ze stopa zaczyna i stopa konczy.
Motocykl to kawasaki ninja 650 , 2018r , ma ledwo 2000 tys km najechane.

#motocykle #motomirko
  • 6
@Irekpodeszwa nie znam Twojego Kawasaki ale u mnie wbicie 2 jest prawie identyczne jak wbicie 3 tylko ruchu noga trochę więcej. Nie wiem czy Cię do końca zrozumiałem 2 wchodzi cicho czy wali głośno??. Jedene co potrzebujesz zwrocic uwagę to dobrze operować gazem i trafiać obrotami (brak synchronizatora)
@Irekpodeszwa: Jeśli jedziesz na pierwszym biegu z prędkością 40 km/h i masz 4000 obrotów to na drugim biegu w momencie puszczenia sprzęgła musi być X obrotów przy tej samej prędkości. Musisz zobaczyć ile obrotów powinno być na drugim biegu przy 40km/h żeby nie stukało. Między pierwszym a drugiem biegiem jest większa różnica obrotów niż między pozostałymi biegami. Więc musisz odjąć mocniej gazu albo wolniej zmieniać biegi żeby obroty miały czas spaść,