Wpis z mikrobloga

trochę #ciekawostki z #motoryzacja: rozpoznaje ktoś co to za motocykl? Leciwy dziadek tym powoził, a po stanie sprzętu widać było napracowanie

trochę #problem #prawojazdy #kierowcy #ruchdrogowy
Może w punktach:
1. zawalidroga blokuje jadącą ciężarówkę
2. ciężarówka blokuje sznur osobówek
3. osobówki myślą że to ciężarówka jest powodem drogowego zatoru
4. osobówki planując wyprzedzanie ciężarówki zakładają, że w razie jazdy na czołówkę wrócą na swój pas tuż przed jej kabiną
5. w chwili gdy już muszą wracać na prawy odkrywają, że przed ciężarówka jest coś jeszcze
6. Houston mamy problem: czołówka, czy wbić się ciężarówce pod zderzak? (bo na hamowanie już za późno)

PS uprzedzając: NIE DA SIĘ zachować rozsądnego odstępu od zawalidrogi!!! Zawalidroga natychmiast zwalnia gdy odkrywa, że ciężarówka zwolniła by zwiększyć dystans i wraca do utrzymywania poprzedniej odległości! Czy może da, tylko ja mam jakiegoś pecha?

#trzymaczkierownicy
totalski - trochę #ciekawostki z #motoryzacja: rozpoznaje ktoś co to za motocykl? Lec...

źródło: comment_pMXiB7tdKnCqooFDZn4IvYcL5DTpEU84.jpg

Pobierz
  • 41
z jaka predkoscia porusza sie ciezarowka i motocykl?


@peszmerd: jaki widać zbliżoną

Najważniejsze, ile km/H?


@Megawonsz_dziewienc: jak ci takie przykładowe jak tu białe bmw, nie zdąży przed przykładowym jak tu Uralem wrócić na swój pas, to może odkryjesz że jednak są ważniejsze kwestie niż ilość km/h

no tak, mogłeś zjechać do zatoczki na dwie minuty i problem z głowy

Chyba nawet nie pomyślałeś że to możliwe


@Atreyu:
I wpuścić
I wpuścić przed siebie ekodriwerów i innych mistrzów kierownicy, którzy jak widać tak doskonale radzą sobie w ruchu drogowym


@totalski: rozumiem że tutaj za mocno wszedł syndrom kierowcy zawodowego, pana drogi, mistrza kierownicy? ( ͡° ͜ʖ ͡°)
Taka ciekawostka: "2 minuty postoju" + ze dwie kolejne na wyhamowanie i rozpędzenie, to mniej więcej tyle ile mi tu zabrakło:


@totalski: Bo przecież bułki, wędliny itd xD

Śpieszący się kierowcy tirów to jedno z większych zagrożeń na drogach
Śpieszący się kierowcy tirów to jedno z większych zagrożeń na drogach


@Atreyu: zgoda, ale trochę odchodząc od tematu, bo to nie o tym tu mowa, ale to co powiesz o takich którzy im te śpieszenie się utrudniają?