Wpis z mikrobloga

Tak jakoś w środku nocy naszła mnie myśl w kwestii wolności. W tym przypadku chodzi chodzi mi wolność do posiadania orientacji seksualnej. Stąd też pytanie do ludzi z #neuropa , bo część osób z Was wspiera środowiska LGBT. Czy pedofilia to zaburzenie czy orientacja. To nie jest bait, po prostu liczę na dyskusję z osobami, które mają na ten temat wiedzę większą niż ja.
  • 13
@Bonwerkz: Szkoda, bo tak myślę sobie, że jest to śliska i dyskusyjna sprawa. No bo co może zrobić osoba, której podobają się osoby poniżej 15 roku życia? Natura go takiego stworzyła. Tak jak komuś podobają się blondynki albo brunetki, tak samo komuś podobają niewinnie wyglądające osoby. Z drugiej strony kiedy można powiedzieć, że osoba młodociana jest świadoma swojej seksualności? Mam tu na myśli sytuację w której jest to ewidentnie gwałt i
@romusmily2: Ale to chyba całkiem dobre pytanie. I wielu stara się odpowiedzieć. Po prostu sam fakt posiadania pociągu seksualnego to jedno. Co innego czyny pedofilskie. Wydaje mi się, że to całkiem logiczne i w taki sposób akutalnie się na to patrzy, aby tym ludziom pomagać.
@czaroczarodziej: Ciężko jest takiej osobie pomóc. To tak jakby ktoś Ci powiedział, że nie możesz się umawiać z tym albo tą, bo to złe. Wiem, że to co teraz napisze jest straszne, ale to jest część konkluzji na jaką wpadłem. Pedofilia teoretycznie jest bardziej naturalna niż homoseksualizm. To ze względu na to, że ta relacja może dać życie. Co za tym idzie może spełnić główny cel każdego żyjącego organizmu - rozmnożyć
@czaroczarodziej: Tak, mój skrót myślowy popełnił błąd. W głowie miałem tylko relację starszego faceta z młodą dziewczynką. No, ale przecież to równie dobrze może być facet i facet.

Co do natury, to my ludzie osiągnęliśmy ciekawy etap naszego rozwoju. Zaczynami zatracać nasze pierwotne instynkty. Widać to szczególnie wśród ludzi/państw/krajów szczególnie rozwiniętych. Im większą mamy świadomość, wiedzę tym mniej chcemy się rozmnażać.

Nie wiem jak to wszystko ugryźć i nadać temu sens.
@romusmily2: Dlatego w sumie ciężko opierać się tutaj na jakichś moralnych podpowiedziach własnego sumienia czy na naturze. Człowiek to jednak całkiem skomplikowane stworzenie. Nauka zaszła w takie obszary, że dziś nie sposób laikowi zrozumieć zagadnienia z biologi czy fizyki jednocześnie, bo to się nie udaje nawet wielkim umysłom. Dlatego jeżeli chodzi o wiedzę i rzeczy które są tak poważne jak chociażby skłonności pedofilskie, wole osądzać i karać za czyny, zaś stronę
@czaroczarodziej: Inna dygresja - bo jestem ciekaw opinii innej osoby. Napisałeś osądzać i karać. Ja dyskutowałem dziś o tym, że każdy powinien mieć prawo do nienawiści i powinien mieć prawo o tym mówić. Oczywiście do momentu w którym chce zrobić komuś krzywdę. Padł przykład, że jeśli będziemy na to pozwalać, to wydarzy się tragedia tak jak miało to dej pory, kiedy zbierali się ludzie o określonych poglądach i robili krzywdę innym.
@czaroczarodziej: idę w kimę, a jeśli coś odpiszesz, to przeczytam jutro. Bo jeśli założymy, że to orientacja, to nie powinniśmy karać pedofili za to, że wymieniają się treściami pedofilskimi. Tak samo jak za to, że publicznie wyrażaliby swoje poglądy. Byłoby to tym samym targnięcie na ich wolność. Znowu ciężki orzech do zgryzienia. Skoro ktoś może demonstrować swoją seksualność, to dlaczego nie oni? Wiem, że wchodzimy teraz grząski grunt, bo tym samym
@romusmily2: nie jestem ekspertem, ale dla mnie problemem z pedofilią jest to, że z definicji dziecko nie może wyrazić zgody na seks, bo nie jest odpowiednio dojrzałe, więc każdy stosunek pedofilski to gwałt.

Z drugiej strony pedofil, który się powstrzymuje ale podobają mu się dzieci - nie robi nic złego. Za to, że mu się podobają nie odpowiada.
@romusmily2: Ogólnie fakt wyrażania takich opinii byłby dla mnie podstawą do objęcia kogoś takiego jakimś programem pomocy i terapii. Różnica między pedofilią a innymi orientacjami jest taka, że dziecko nie jest świadome za bardzo zagrożeń a więc za każdym razem jest to gwałt.
Ale prewencyjnie nie karałbym nikogo. Po pierwsze, bo to sprzeczne z logiką. Po drugie, bo zależy nam chyba na tym, żeby osoby które mają skłonności do takich rzeczy
@romusmily2: Niestandardowe orientacje seksualne nie są dziełem natury, tylko zaburzeniem rozwojowym spowodowanym problemami we wczesnej socjalizacji. Np. wykorzystaniem seksualnym.
Tu jest potrzebna rozmowa o źródłach orientacji, bo tak długo jak będziemy uważać patologię za normę, nic z tej rozmowy nie wyniknie.