Wpis z mikrobloga

@Peter_Mountain: No niekoniecznie. Porównaj sobie ceny z marketów polskich i niemieckich - te same produkty u nich wychodzi taniej.
Poza tym paliwo. Boże jaki my tu syf lejemy. Jadąc do holandii na polskim paliwie musiałem tankować raz, a jak zatankowałem na granicy niemiecko-holenderskiej to dojechałem 1200 km do domu i jeszcze zostało mi 100 km zasięgu wg komputera. Cena pewnie wyższa? Kilka groszy, w przeliczeniu za litr płaciłem 5.30 gdzie u
@adrianprzetocki na progresywnym ;/ az sie boje, ze zaraz wskocze na 32% i wtedy dopiero bede pil wode z kaluzy i bloto #!$%@?. Narazie robie dla jednego kontrahenta, a mialem rozwijac cos poza tym. Niestety pare rzeczy jeblo w diably prywatnie, a profil podatku moge zmienic dopiero w przyszlym roku ;/
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 23
@KornixPL: bzdury kolego :) jedzenie droższe, niż u nas. Paliwo tej samej jakości, wszystkie usługi sporo droższe- napraw tam samochód, wyjdź do kina, fryzjera, na pizze. Zobaczysz, ile Ci zostanie z tych 2300 euro. Oczywiscie że zostanie więcej, niż PL, ale nie przesadzajmy, i nie porównuj życia za granica na zasadzie- mieszkanie w mieszkaniu w 5 osób, żywienie się najtanszym gownem, niewychodzenie z domu po pracy, praca 12h dziennie 6 dni
@wuzet3: Paliwo tej samej jakości? W to Ci akurat nie uwierzę, bo jeździłem na obu i mam porównanie.
Co do reszty. Ok, może i masz droższe kino, itp, tylko teraz spójrz na to od strony obywatela niemiec i polski.
Moja mama mieszka i pracuje za zachodnią granicą od kilku ładnych lat i zarabiając tu 2400 zł a tam 2400 euro to tam żyje na o wiele wyższym poziomie. Co z tego
konto usunięte via Wykop Mobilny (Android)
  • 11
@KornixPL: po pierwsze- mam firme od 10 lat, zarowno ja jak i pracownicy zrobiliśmy setki tysięcy kilometrow po Niemczech- różnicy w spalaniu aut żadnej. Porównujesz średnia niemiecka do minimalnej polskiej. Badz sprawiedliwy :)
I owszem, oczywiście że tam standard życia większy, ale bardzo dużo Niemców narzeka na wysokie ceny i opłaty. Nie róbmy z Polski Wenezueli dzisiejszej a z Niemiec Wenezueli z konca ubiegłego stulecia.
Różnica jest taka, że jak nie
@dabi: Prosta sprawa. Sprawdzone na własnej dupie. Najnizsza krajowa w p0lsce to #!$%@? samodzielnosc bo zostaje ci 300zł na zycie. Najnizsza krajowa w kilku zachodnich panstwach to spokojne radzenie sobie o ile nie przepieprza sie kasy na byle gówno. Nie da się z tym handlować. Ci co bronią w takich tematach polski zawsze kończą argumentem ze tu lepiej bo tu rodzina, znajomi i znamy swoj język xD a prawda taka że