Wpis z mikrobloga

Witajcie! Już nie raz mirko okazało się niezwykle pomocne, gdy wujek google nie znalazł odpiwiedzi. Mam nadzieje, ze i tym razem mi pomożecie. Kolega znalazł w domu zmarłego dziadka radziecki ponton, bardzo solidny. Guma jest gruba i dobrej jakości, niestety klej na łączeniach nie trzyma. Tu pojawia się moje pytanie: jaki klej się do tego nada? Zwykły do gumy będzie ok? Czy lepszy bedzie jakiś specjalistyczny? Z góry dziękuję za pomoc.
#wedkarstwo #naprawa #majsterkowanie
  • 15
@Jarek_P: to nie problem gumy. Ona jest w idealnym stanie. To wina kleju, bo moge bez problemu odkleic łączenia. Jakby klej na gorąco po podgrzaniu. Chcę lekko odkleić i zakleić lepszym klejem ponownie. Mam nadzieję, że zachowałem odrobinę sensu.
@klpt12: a to jeśli tak, to właściwie dowolny klej do gumy pomoże, byle jakiś markowy, nie firmy "Dragon" i tym podobnych. Klej zgodnie z instrukcją (posmarować, złożyć, rozdzielić, odczekać i znów złożyć, mocno ścisnąć). Tylko raczej pewne jest, że będziesz musiał dokładnie wyczyścić resztki starego kleju. I tu trochę nie wiem, czym. Po prostu zeszlifować?