Wpis z mikrobloga

Podpisałem umowę najmu pokoju i wpłaciłem kaucję. Pokój mam wynajmować od sierpnia. Nie zauważyłem zapisu:

"Najemca zobowiązuje się do wykorzystania lokalu wyłącznie na cele mieszkaniowe dla siebie. W mieszkaniu obowiązuje zakaz przetrzymywania jakichkolwiek zwierząt a także nocowania osób trzecich"


Czyli jak mam dziewczynę, to nie mogę jej nigdy przenocować?
Czy taki zapis jest w ogóle zgodny z prawem?
#prawo #wynajem
  • 6
@Scoffer: a to kawalerka? Jesli tak, to dopóki nie będziecie się r00chać tak, ze sąsiedzi będą słyszeli, to luz.

Jesli pokój w mieszkaniu wielopokojowym, to musialbys trafic na wyjatkowo nieużytych ludzi, zeby raz na jakis czas ta dziewczyna została.

Co w tym zapisie niby mialo byc niezgodnego z prawem? Oplaty typu zaliczka za wodę, smieci są często rozliczane od liczby osob, wiec jesli wlasciciel podpisal umowę z tobą, zglosil jedną osobę
@general_bomba jest to pokój, a zaliczka na media jest spora i to niezmienna przez całą umowę, a to będzie sporadyczne mocowanie.

To nie jest podnajem, ani użyczenie bezpłatnie mieszkania, a jeśli np. taki zakaz imprez jest niezgodny z ustawą o prawach lokatorów, to to też może być
Dopóki to nie jest twoja żona, córka, babcia czy adoptowane dziecko, to właściciel ma prawo zastrzec, że nie zgadza się na nocowanie takiej z prawnego punktu widzenia obcej dla ciebie osoby.

Gdzie jest granica między przedłużonymi odwiedzinami a regularnym nocowaniem? Odwołuję się do zdrowego rozsądku. Np nocowanie w każdy weekend albo co 3dni ma znamiona pomieszkiwania, jest w dodatku zwyczajnie nie w porządku wobec pozostałych lokatorów. Co z tego, że zaliczka jest