Wpis z mikrobloga

@szurszur: Broń też zdobywali z innych źródeł a AK nawet sabotowała samoobronę patrz Wołyńską Dywizję AK, morderstwa UPA nie ustały po tym jak Wołyń przeszedł z rąk niemieckich do radzieckich. Polecam się serio historii pouczyć.
@Kaczypawlak:

Polska samoobrona na Wołyniuzgrupowania polskiej ludności cywilnej i oddziałów Armii Krajowej w celu obrony przed masowymi mordami Polaków przez ukraińskich nacjonalistów.

Po pierwszych, oddolnych próbach tworzenia samoobrony, proces ten wsparła i objęła kontrolą konspiracyjną Armia Krajowa, co nakazał w kwietniu 1943 Komendant Okręgu AK Wołyń płk Kazimierz Bąbiński „Luboń”:


https://pl.wikipedia.org/wiki/Polska_samoobrona_na_Wo%C5%82yniu

morderstwa UPA nie ustały po tym jak Wołyń przeszedł z rąk niemieckich do radzieckich. Polecam się serio historii
@szurszur: I co zrobiła wołyńska dywizja AK? Zostawiła miejscowych na pastwę UPA( ͡° ͜ʖ ͡°) Dać i zabrać to kurde jako "pomoc" to słabo się liczy. Niby podajesz wątek, ale wybiórczo. Sporo samoobron mogła liczyć na Niemców albo na partyzantkę sowiecką a nie na AK.
@szurszur: w tym artykule jest w sumie też mowa o Niemcach i Sowietach, czytałeś w ogóle to co mi podrzuciłeś?( ͡° ͜ʖ ͡°) Samoobrona organizowała się zanim AK się tym zainteresowało, również ten sam artykuł.
@Kaczypawlak:
Gościu zapoytałeś co AK miała wspólnego z samoobroiną. Odpowiedziałem, że jednak miała.
To nagle zmieniasz narracje i piszesz, że zrobiła za mało i jeszcze z dupy zarzucasz mi wybiórczośc.
Ja nigdzie nie pisałem, że zrobiła wszystko co mogła lub powinna. Czyli to co piszesz nie odnosi sie do moich postów tutaj.
jaka wybiórczośc? Zadałes pytanie, a ja odpowiedziałem.

w tym artykule jest w sumie też mowa o Niemcach i Sowietach,
@szurszur: Coś co nie znaczy, że dużo. Sam z drobnego szczegółu dosłownie robisz aferę. AK to na Wołyniu więcej nie zrobiła niż zrobiła, zostawiła cywili UPA. A dalej się czepiasz. Idź tam za Jedwabne przepraszaj lepiej, ale nie w moim imieniu jako zwykłego Polaka( ͡° ͜ʖ ͡°) Serio jak ja wymyślam to ciekaw jestem skąd te twoje fantasy się bierze xD Ponadto sam manipulujesz jak cholera z
Sam z drobnego szczegółu dosłownie robisz aferę


@Kaczypawlak: Nie robię afery. Odpowiedziałem tylko na Twoje pytanie co AK miała wspólnego z oddziałami samoobrony. Po co zadajesz pytanie skoro potem się denerwujesz gdy ktoś odpowiada?

AK to na Wołyniu więcej nie zrobiła niż zrobiła, zostawiła cywili UPA. A dalej się czepiasz.


@Kaczypawlak: Ale ja nidzie nie zamieszczałem opinii co do tego czy zrobiła dużo czy mało. Wiec jak możesz w tej
@szurszur: W sumie z wyjątku chcesz zrobić regułę i udajesz, że wszystko ok. AK epicko pomogło samoobronie, że im jeszcze zdrowych mężczyzn i broń zabierali.... Piszesz o szczególe a ja ogólnie. Przyczepiłeś się do jednej części a ja piszę o całości i nie wcale się nie czepiasz( ͡° ͜ʖ ͡°)
W sumie z wyjątku chcesz zrobić regułę i udajesz, że wszystko ok. AK epicko pomogło samoobronie,


@Kaczypawlak: Nigdzie nie pisałem, że AK zrobiła wszystko ok. Znowu coś wymyślasz.

Przyczepiłeś się do jednej części a ja piszę o całości i nie wcale się nie czepiasz


@Kaczypawlak: Co? Przecież piszac posta o AK odniosłem się do całej Twojej wypowiedzi o AK jaka wtedy była dostepna. Wiec nie przyczepiłem się do czesci
@szurszur: ale piszesz o pomocy a to była taka pomoc jakby dali potrzebującemu 50 zł a potem zabrali mu 100 zł i zostawili samego sobie z tymi samymi problemami. To była cała AK na Wołyniu jei działania, a Tu wciskasz mi propagandowy chłam, że serio coś zrobili dla tamtejszych Polaków. Cały twój wkład tutaj jest taki jak na lekcji biologii, gdy się mówi o cechach ssaków jak żyworodność a wyskakuje jakiś
@Kaczypawlak: Pisze o tym co AK miała wspólnego z odziałami samoobrony bo takie padło pytanie.
Nie oceniam czy to była duża pomoc czy za mała.

A Ty Zznowu napisałeś posta w którym walczysz z tezami jakich tu nie postawiłem.
Na obecna chwile udowodniłem, że AK miała coś wspólnego z samoobrona. I to było moim celem w tej dyskusji.
A to, że ciagle piszesz, że zrobili za mało to nie jest do
@szurszur: Miało wspólnego, ale niewiele, przyjdzie ktoś zielony w temacie poczyta twoje wypociny i dojdzie do wniosku takiego niezbyt zgodnego z rzeczywistością i widać, że poważnie nad tym pracujesz gratuluję( ͡° ͜ʖ ͡°)