Wpis z mikrobloga

@Soczysty_: Mam kilka takich zestawów w pracy i dają radę choć wadą jest to że nie wiesz ile energii ma jeszcze bateria, po prostu w pewnym momencie nagle przestaje kręcić ale do mocy(zwłaszcza zakrętarki) i trwałości nie można się przyczepić.
Mam w domu wkrętarkę z Lidla i uważam że jednak widać że to dość niska jakość w porównaniu z Makitą no i te X20team to zbyt ciężkie narzędzie, dziś kupiłbym tą
@darek-jg: Tak, w tym czasami przewagę ma Bosch, w pracy też mam wkrętarkę, która w akumulatorach ma wbudowany wskaźnik naładowania; przydatna opcja - choć Bosch wydaje się zbyt drogi :>.

@ashmedai: Też myślałem żeby iść pomacać np. do takiej Castoramy :>. Głównie prace przy ścianach działowych, płytach OSB, KG - raczej przy więźbie dachowej nie planuję prac - bo ten, który zaproponowałem byłby za mały :D.

Dzięki za podpowiedzi :).
ak, w tym czasami przewagę ma Bosch, w pracy też mam wkrętarkę, która w akumulatorach ma wbudowany wskaźnik naładowania; przydatna opcja - choć Bosch wydaje się zbyt drogi


@Soczysty_: Pracowałem na boshach i są rewelacyjne. Masz rację, że cena zniechęca ale tyrane na budowach codziennie i bezawaryjnie działały: wkrętrarka, wkrętarka z udarem, młotowiertarka aku (zayebista), fleks. Wszystko aku. Teraz kompletuję dla siebie i raczej nie stać mnie na 6-7k wydatku. Ale
@Soczysty_: lidlową zrobiłem całą budowę, w tym poddasze w gk, tak mała na 12v, teraz (5 lat) już aku siada ale dalej mam jak bardzie poręczną, kupiłem tą na 18v (system, można dokupić większą baterię i narzędzia) i do prac przy domu jest ok, mam porównanie z hitachi - zdecydowanie ma lepszy uchwyt wierteł, w parkside wiertło się ślizga, no i hitachi lepsza bateria przy tych samych parametrach. Sąsiad robi ostatnio
@Soczysty_ Makita 10,8V kiepski wybor.W tej cenie masz bezszczotkowego dewalta 18V z momentem 60Nm (seria XR do ktorej dokupisz mase urzadzen pod jeden aku).

Nie kupuj 14,4V bo kazdy praktycznie z nich ucieka i malo jest urzadzen na aku.

Makita tylko z serii LXT
Nie kupuj 14,4V bo kazdy praktycznie z nich ucieka i malo jest urzadzen na aku.


@PIGMALION: Podpisuję się. Tylko 18V. Dużo dłużej popracuje. A 10,8V to tylko chyba do małej podręcznej wkrętareczki się nadaje. Te volty przekładają się na pojemność a to się przekłada na długość pracy, moment obr. (w zależności od marki oczywiście)