Wpis z mikrobloga

Kiedy słyszę te plany zrobienia filmu o powstaniu Warszawskim to mogę odpowiedzieć tylko tak

Xdddd

Naprawdę prawacy? Chcecie by świat się dowiedział że Polacy nie potrafią planować? Że Polacy wysyłają dzieci na front? Że Polacy wysyłają żołnierzy z butelkami z benzyną na czołgi xd?

No chyba że to będzie film o alternatywnej rzeczywistości niczym Smoleńsk, w którym dzielnie 13 latki na konikach niszczą tygrysy...

W ogóle samo świętowanie rocznicy powstania Warszawskiego w którym zbrojenie uczestniczyły dzieci to według jakieś nieporozumienie, ale prawacka myśl historyczna to w ogóle jakieś nieporozumienie....

Sama walka dorosłych uczestników może była i bohaterska(swoją drogą jak się takie rzeczy mierzy( ͡° ͜ʖ ͡°)?), ale jakie to ma właściwie znaczenie? Może ktoś mi to wyjaśni?

Każdy kraj który gloryfikuję dziecięcych żołnierzy(oprócz małych powstańców mamy na przykład orlęta lwowskie...) powinien być skończony.

#neuropa #4konserwy #powstaniewarszawskie
Pobierz CynicznyMarksista - Kiedy słyszę te plany zrobienia filmu o powstaniu Warszawskim to ...
źródło: comment_E6anB1LLykx0yfyDaqexqxEt0wxvdIMI.jpg
  • 15
Powstaniu dzieci same chciały iść do walki.


@Kjedne: Lokalny ksiądz też się tak tłumaczył, mówił

sama weszła pod sutannę, kusiła mnie


na szczęście nie uchroniło go to przed przeniesieniem do innej parafii...

fakty są takie,


@Kjedne: Chciałbym zobaczyć te fakty( ͡° ͜ʖ ͡°)

To kim powinny być dzieci jeśli nie dziećmi?


@CynicznyMarksista: Jeszcze raz zadam to pytanie.

Wiesz istnieje też coś takiego jak wiek przyzwolenie
@CynicznyMarksista:

Tak naprawdę to jest problem w stylu, czy można wyciągnąć osła z dołu w dzień szabatu.

Proponujesz normę, z którą ja się co do zasady zgadzam (z jednym zastrzeżeniem za chwilę) pt:

"Dzieci nie powinny brać udziału w walkach zbrojnych".

No i dobra tylko pytanie, czy tego typu norma jest bezwzględnie zawsze wiążąca. Nie chce tutaj bawić się w analizę prawną z punktu widzenia traktatów etc. tylko, raczej z punktu
Tak naprawdę to jest problem w stylu, czy można wyciągnąć osła z dołu w dzień szabatu.


@Kjedne: Większość ruchów judaizmu uważa trochę niestety że tak( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie chce tutaj bawić się w analizę prawną z punktu widzenia traktatów


@Kjedne: A jak chodziło o pewne wzgórza to nie byłeś taki wstrzemięźliwy( ͡° ͜ʖ ͡°) No jeżeli chodzi o traktaty to one
A jak chodziło o pewne wzgórza to nie byłeś taki wstrzemięźliwy( ͡° ͜ʖ ͡°) No jeżeli chodzi o traktaty to one to zakazują.


@CynicznyMarksista: no bo próbuje to rozpatrywać z punktu widzenia norm moralnych a nie prawnych

Czy rozumie czym jest śmierć?


@CynicznyMarksista: nikt tego nie rozumie

Propaganda rządu londyńskiego jako uzasadnienie? To propaganda Hitlera czy lokalnego watażki w Afryce też może usprawiedliwieniem.


@CynicznyMarksista: nie
no bo próbuje to rozpatrywać z punktu widzenia norm moralnych a nie prawnych


@Kjedne: One się przenikają.

nikt tego nie rozumie


@Kjedne: To zależy jak na to patrzeć, z punktu widzenia biologii nie jest to tak trudne do zrozumienia.

Zychowicz


@Kjedne: Dołączanie do III rzeszy w podboju Europy? Podeślesz coś bo tylko obiło mi się o uszy.

Nie wiem czy relatywizuje ale uważam że tożsame jest stwierdzenie

Hans musisz