Wpis z mikrobloga

Mireczki i Mirabelki, praca przy budowie statku to jak układanie pierdzielonego #lego w wersji XXXXL (ʘʘ)

Siedze na stoczni już prawie rok, piszę tego posta głównie z tego powodu, że dziś rzechodzwc po kei zorientowałem się, że gdy podejmowem pracę to "statek" stanowiło kilka ścian i parę rurek tworzące niekompletne sekcje. Teraz, po roku czasu łajba jest już na ostatniej prostej do zakończenia prac.

Może trochę śmiechowe jest to, co napisałem o klockach, ale nie jest to naciągane. Przykład będzie w picrel, a konkretniej chodzi o rury wody ciepłej, zimnej, cyrkulacji oraz ściekowe (niewidoczne na zdjęciu).

Cały montaż polega na składaniu wszystkiego na podstawie rysunku z względnie małych elementow. Drobnica, ale można się nieźle nameczyc, szczególnie jeżeli chodzi o wykonywanie pomiarów, bo nie zawsze jest to takie proste jakby się mogło wydawać.

Jak macie jakieś pytania w związku z budową statku, albo ogólnie moja #pracbaza oraz #statki pytajcie, postaram się odpowiedzieć - jeżeli nie uda mi się, to postaram się dowiedzieć od kogoś, lub zgłębić wiedzę, albo ktoś inny podpowie i razem się nauczymy ( )
  • 8
@lenovo99 ja skończyłem studia, kierunek budowa jachtów. Znaleźć taką pracę można przeglądając ogłoszenia w Internecie. Właściwie po wpisaniu w Google praca na stoczni wyskoczy multum ofert.
Pytanie jest takie, jako kto chcesz wyjechać. Wachlarz umiejętności jest spory, potrzeba spawaczy, rurarzy, malarzy, stolarzy, ludzi od prac wykończeniowych, BHP, ludzi od termoizolacji, mechaników, multum ofert chociaż najwięcej tych dotyczących prac typowo fizycznych.

Z podstawowych umiejętności, nie zawodowych to chyba dobra orientacja w przestrzeni, szybkie
@veti Możesz napisać coś więcej o tej pracy? Czym zajmuje się grafik 3D w towarzystwie? Wizualizowałeśjakieś jakieś przykłady dotyczące przepisów?
@chudziutki 2000 - 2500 EUR na rękę, zależnie od miesiąca, zależnie od tego ile chce pobyć w PŁ bo zapomniałem chyba dodać, że pracuje za granicą. Nie mogłem już edytować pierwszego posta. Ognie zarobki w stosunku do wykonywanej pracy raczej w tej niższej połowie stawek się mieszczą, ale cóż, wiek robi swoje. Ciężko obronić młody wiek w pracy ( ͡° ʖ̯ ͡°)