Wpis z mikrobloga

#prawojazdy #kodeksdrogowy #wroclaw
Wpis @PurpleHaze mnie zainspirował więc też skorzystam.
Jeśli jedziesz od strony Aleji Pracy w Ul. Odkrywców (pic 1). to są dwa pasy więc zgodnie z prawem mogą tam stać dwa auta i oba jechać na wprost (według przepisów należy zajmować wszystkie pasy, a skoro mieszczą się dwa auta to są dwa pasy). Na sygnalitorze, ale również i przed nim nie ma żadnego oznaczenia na temat rozdziału pasów. Jest tylko znak o drodze podporządkowanej. Przy przejeździe przez skrzyżowanie zdarzają się sytuacje, kiedy dwóch kierowców jedzie prosto. I teraz pytanie kto w razie stłuczki jest winny. Kierowca jadący lewym czy prawym pasem.
Co najlepsze ul. Odkrywców nie jest w osi żadnego pasa z Aleji Pracy, a praktycznie na jego środku.

O bonusie jakim jest przejeżdzanie przez to skrzyżowanie ludzi jakby to był skręt bezkolizyjny to już nie wspominam bo i takie cuda się tu zdarzają.

Biorę od każdej z drużyn 100 złoty i słucham odpowiedzi.W spoilerze odpowiedź policjanta, który sam nie był pewny

Pobierz Darth_Gohan - #prawojazdy #kodeksdrogowy #wroclaw 
Wpis @PurpleHaze mnie zainspirowa...
źródło: comment_QRGzznpxGws0ZSYQmhFcjAHPvtQs87Ku.jpg
  • 41
@Darth_Gohan: Często zdarza mi się tamtędy jeździć i zauważyłem, że większość ludzi jadących na wprost staje na lewym pasie. Dodatkowo stojąc po lewej stronie nie widać czy kierowca obok z prawej strony ma włączony prawy kierunkowskaz, więc za każdym razem jeżdżę ostrożnie jak tylko się da bo nie wiem co gość obok #!$%@? :D
Przy przejeździe przez skrzyżowanie zdarzają się sytuacje, kiedy dwóch kierowców jedzie prosto.


@Darth_Gohan: tutaj wg mnie obowiązuje normalna zasada pierwszeństwa. Jak masz 3 pasy i ze skrajnych skecają na środkowy na raz to winnym kolizji jest tylko jeden i chyba każdy wie który ( ͡° ͜ʖ ͡°)

a jak się mieszczą dwa auta to można traktować taką drogę jako dwupasmową, ale nie jest to obowiązek chyba
@hpiotrekh: Problem, że tutaj te pasy przechodzące w ul. Odkrywców praktycznie są po połowie w osi tego jednego i nie ma czystej sytuacji.
@gacmasta: Ja tam mega często jeżdzę ale nikt mi nigdy nie odpowiedział na pytanie jak tam jeździć ze 100 % pewnością. Różne teorie już słyszałem. Generalnie staje się na lewym, żeby na strzałce mogli ludzie przejechać. Ale od kiedy jest nowe osiedle to sporo ludzi jedzie prawym
Ale od kiedy jest nowe osiedle to sporo ludzi jedzie prawym na wprost bo lewy jest blokowany przez skręcających.


@Darth_Gohan: no i wtedy ustępujesz tym ze swojej prawej. W Warszawie jest prawie identyczna sytuacja, zaraz podeślę i nigdy nie miałem tam problemów.

e: w sumie nie identyczna bo skrzyżowanie ma dwa pasy na światłach a za skrzyżowaniem schodzi w jeden
@Darth_Gohan:
jednak ta moja sytuacja jest nieco inna. Jest przystanek i za nim pas się kończy. Chociaż dałbym sobie rękę uciąć, że teraz nie ma tych strzałek xD
https://www.google.pl/maps/@52.1780005,21.0071364,3a,77.5y,82.77h,77.2t/data=!3m6!1e1!3m4!1sb33t-FTuJYzf6nrz3EzMag!2e0!7i16384!8i8192?hl=pl&authuser=0

Nie zmienia to faktu, że w tych stuacjach trzeba być albo ślepym, albo złośliwym żeby doszło do niebezpiecznych sytuacji. Wystarczy wjechać na zamek (zwłaszcza jak się nie jest pewnym pierwszeństwa).
opinia dla KG Policji mówi, że przy nieoznaczonych pasach zawsze kończy się ten lewy i on musi przepuścić.


@radziol88: na jakiej podstawie prawnej. Żaden przepis tego nie określa.
Pasy są na wprost. Który pas się kończy? Prawy. I nikt nie wmówi mi, że jest inaczej, a jeśli tak to proszę o podstawę prawną.

@Darth_Gohan:
jeździmy prawą stroną, pasem najblizej kraweżnika


@Wychwalany: nie za każdym razem. Na prawym pasie stoi samochód do skrętu w prawo. Ustawiam się na lewym pasie, by osoby jadące w prawo mogły pojechać na S2 jeśli będzie strzałka.

Pierwszenstwo ma ten ktory jechal tym pasem.


@Wychwalany: pierwszeństwo ma ten, który poruszał się swoim pasem. Nikt nie wmówi mi, że pas po prawej stronie "zawija się" w lewo.
Z czego w ogóle wnioskujesz że tutaj są dwa pasy?


@puexam: pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi.

Mieszcza sie dwa auta? To sa dwa pasy.

Ustawiam się na lewym pasie, by osoby jadące w prawo mogły pojechać na S2 jeśli będzie strzałka.


@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: jeśli ktoś będzie szybszy z prawego na wprost to musisz mu ustapic
dlaczego pojazd zjeżdżający ze swojego pasa ruchu ma pierwszeństwo przed pojazdem poruszającym się swoim pasem ruchu.


@923y4uyhfds89yf89asyhfp2bqf4fu: nie wiem, ja tego nie mowilem. Pierwszenstwo ma ten z prawego pasa jesli jada na wprost.

pas ruchu - każdy z podłużnych pasów jezdni wystarczający do ruchu jednego rzędu pojazdów wielośladowych, oznaczony lub nieoznaczony znakami drogowymi.

Z lewej strony brakuje miejsca na drugie auto wiec nie ma lewego pasa, skonczyl sie.