Wpis z mikrobloga

53/100 #100perfum #perfumy
Ferrari Bright Neroli (2015, EdT)
Często na forach perfumowych szuka się tańszego zamiennika jakiegoś zapachu. Najczęściej jest on fatalnej jakości i nie przypomina swojego pierwowzoru. Tutaj jest nieco inaczej. Ferrari dość dobrze sklonowało Neroli Portofino przy zachowaniu całkiem sensownej jakości. Daleko mu do jakości oryginału, ale kompozycja jest całkiem znośna.
Otwiera się oczywiście kwiatek gorzkiej pomarańczy i jakimiś cytrusami. Cały czas przy tym jest bardzo przyjemny, jednak nieco chemiczny. Później jest dokładnie to samo, ale słabsze.

Na skórze trzyma się jakieś 5h przy przeciętnej projekcji. Nie są to może wybitne parametry, ale cena ok. 70zł za 100ml czyni go prawdziwym rarytasem w tej grupie cenowej. Sorki, że dziś wpis znów tak późno, ale po trzech godzinach tankowania trunków wyskokowych z kumplami prawie zapomniałem żeby ten wpis wrzucić.
Ogólnie to jestem.na tak, Neroli Portofino nie zostało przez niego zdetronizowane, ale w tej kwocie nie ma.co wybrzydzać.

Typ:  Citrus Aromatic
Zapach: 7.5/10
Trwałość: 5/10
Projekcja: 5/10
Oryginalność: 3/10
Komplementy: 8/10
Podobne zapachy:  TF Neroli Portofino
Cena: 70zł zł za 100 ml

tl;dr

Pobierz KaraczenMasta - 53/100 #100perfum #perfumy
Ferrari Bright Neroli (2015, EdT)
Często...
źródło: comment_BPcMpvRJv1OLLM92ksj39SyHDPi7AiOV.jpg
  • 5
@KaraczenMasta: jako bojówka Neroli Portofino nigdy nie zrozumiem porównań do tego zapachu. Imo nie ma żadnych podstaw do zestawienia ich razem, a jedynym wspólnym mianownikiem jest łączące je neroli w składzie. Rozpatrując BN w oderwaniu od NP to jeden z fajniejszych zapachów w swojej kategorii cenowej, a już na pewno najlepszy jeśli chodzi o neroli.
@KaraczenMasta bądź co bądź, jest to bardzo powszechna opinia i jako bardzo początkującą również doprowadziła mnie do Bright Neroli. Z jeden strony jestem za to mocno wdzięczna, a z drugiej w niedalekiej przyszłości zamierzam popełnić na ten temat wpis ( ͡° ͜ʖ ͡°)