Wpis z mikrobloga

Stoję przed zakupem kufra centralnego do mojego Rometa Soft Choppera 2. Chciałbym, żeby był możliwie jak największy (dwa kaski lub zakupy) i upatrzyłem sobie wstępnie K-Max 50 l. Według Allegro ma wymiary około: 589mm/495mm/320mm (50L).

Zastanawiam się jednak, czy nie będzie on zbyt duży do mojej maszyny. Gdy odmierzyłem w powietrzu nad stelażem bagażnika, wydaje się wręcz komicznie wielki, szczególnie na głębokość (przód-tył), bo dobre 80% musiałoby wystawać w tył za tablicę (chyba że jest mocowany wyżej i można go przesunąć bliżej przodu, nie wiem...), no i mam też pewne obawy co do jego wpływu na manewrowość i/lub bezpieczeństwo z powodu takiej zmiany środka ciężkości.

Pytanie bonusowe do posiadaczy tegoż motóra: czy nie będzie problemów z montażem do tego fabrycznego stelaża?

Czy zakup tak dużego kufra ma sens do 125-ki? Może coś innego polecicie w podobnej cenie?

#motomirko #motomirki #motocykle125 #bojowka125cc
  • 1
na 125 nie jeździłem z kufrem, ale na swoim tigerze 800 mam givi maxia e-52 i nie czuje różnicy czy jeżdżę z nim czy bez niego nawet jak upakowany jest w zakupy czy akumulator samochodowy który ma 10kg+
są ludzie co powiedzą ze każdy kufer jest #!$%@?, pojeździsz z nim tydzień i nie będziesz sobie wyobrażał jazdy bez niego potem( ͡° ͜ʖ ͡°) ja bujałem się 2 sezony