Wpis z mikrobloga

@opk20: Jeśli przy kontroli okazało się, że kierowca motocykla nie posiada kategorii A to otrzymuje mandat 300 zł. Jeśli w ogóle nie posiada uprawnień to 500 złotych.

Przy jednym i drugim przypadku policja czeka na przyjazd osoby z uprawnieniami w celu zabrania motocykla. Istnieje również prawdopodobieństwo, że policja wypisze mandat i pojedzie.
via Wykop Mobilny (Android)
  • 4
@opk20: najgorzej jest jak spodwodujesz wypadek bez prawka i osoba poszkodowana np rowerzysta lub pieszy dozna poważnych urazów to rentę, odszkodowanie i pokrycie strat również jako sprawca będziesz musiał pokryć. Nawet czasami taka osoba może ubiegać się o comiesięczną rentę z tytułu niezdolności do pracy. Ogólnie koszty jazdy bez prawka mogą odbić się na twoim życiu i będziesz komuś płacił do końca życia.
@qzer: wszystko rozumiem, bardziej ciekaw bylem jak to wyglada przy kontroli jezdze bardzo ostroznie ale nawet przy przejezdzaniu przez srodek w korku niech sie zachwieje i przerysuje komus fure....
@opk20: kiedyś też tak rozmyślałem nad jazdą bez.... ale na szczęście wybrałem 125 a później prawko i dopiero 600 chyba najlepsza droga.

co do zwykłej kontroli to jak policja cię złapie to albo ktoś po moto przyjeżdża z prawkiem i zabiera albo laweta, ale słyszałem o przypadku że małolata na wsi złapali na 600 i spuścili mu powietrze w kołach ( prawdopodobnie żeby nie jechał tylko prowadził ) i odjechali więc