Wpis z mikrobloga

@brand_new_brain ahh, własnie od września rozpoczynam praktyki w takiej pracy i byłem ciekaw jak to wygląda. No jako że mam 16 lat to już na starcie pani z którą mam podpisać umowę powiedziała mi że nie zawsze zdaży się że będę pracował te 6-7 godzin dziennie. Niby te 10 jako dorosły pracownik bym przebolał, ale 12h dziennie w pracy kompletnie mi się nie uśmiecha.
@anjow_: wszystko zależy co dokładnie robisz i za ile $$. Ja w zawodzie od 15 lat. Wcześniej jak pracowałem u kogoś to wyjazd z domu o 6 i powrót na 18. Teraz praca na własny rachunek i wyjazd 6-7 powrót 18-22 ale pieniądze inne ;) Pracy w zawodzie będzie cały czas :) kwestia co dokładnie będziesz robił bo są lżejsze prace jak i cięższe. Co do wyjazdów to u mnie dojazd
@marcin-el-mops: a czy Pana firma wykonuje również usługi za granicą? Zdaje sobie sprawę, że jako właściciel firmy pracuje Pan 7 dni w tygodniu, ale mam na myśli przeciętnego pracownika - pracuje 5 czy 6 dni w tygodniu? Był i jest Pan zadowolony ze swojej pracy? Mam na myśli wynagrodzenie, a także czy po pracy ma Pan jeszcze jakieś siły, czy marzy jedynie o śnie.
@anjow_: pracuję tylko na terenie Polski. Propozycje były i są na wyjazdy zagarniczne ale wolę pracować na miejscu. Standart to 40h w tygodiu ;) ale w każdym przedsiębiorstwie jest trochę inaczej chyba że pracujecie na dużych inwestycjach. Co do zadowolnia z pracy to obecnie kiedy pracuję na siebie jest zdecydownie większe, sam ustalam sobie grafik i dobieram klijentów. Co do stanu po pracy to kwestia motywacji i celów wcześniej po pracy
@marcin-el-mops dziękuję bardzo za odpowiedź! Wydawało mi się, że zazwyczaj taka praca jest bardzo męcząca, wyjazdy, podróż i późny przyjazd. Człowiek nie ma ochoty na nic i staje się robotem. Jak sie okazało, trochę inaczej to wygląda :), jeszcze raz dziękuję.