Wpis z mikrobloga

Czy do wyjazdu na Hawaje trzeba się przygotować w jakiś specjalny sposób? Jakoś inaczej, niż na wakacje na taką np. Teneryfę?

Wyjazd ma polegać na trekkingu + plażowaniu i zastanawiam się, czy jest coś, co powinienem wziąć pod uwagę, a co nie przychodzi do głowy w pierwszej kolejności.
Kalosze, sztormiaki?
Jakieś szczepionki tropikalne?

Planuję się tam bujnąć w marcu.

Oznaczam @DominoQ i @nejtan bo mam w Waszych profilach notatkę, że tam byliście.
@zbigniew-wu też, bo może coś wiesz..
#hawaje #podrozujzwykopem #podroze
Pobierz advert - Czy do wyjazdu na Hawaje trzeba się przygotować w jakiś specjalny sposób? Ja...
źródło: comment_JVK8EIxDyeD3JfzfGRKzfNrUNuzHIpRQ.jpg
  • 10
Ktora wyspa?

@bigger: jeszcze nie zdecydowałem, wszystko zależy od tego jak skomplikowane i kosztowne jest przemieszczanie się między wyspami. Oahu na pewno, bo tam pewnie będę lądował, ale Maui też korci - natomiast jeszcze się aż tak w to nie wgłębiałem, nie robiłem żadnych planów - jeśli masz jakieś sugestie, to przyjmę z otwartymi ramionami.

Zadnych kaloszy czy sztormiakow.

no to całe szczęście. obserwuję prognozy pogody tam od kilku miesięcy i
@advert: Bylem 2x w sumie. Jakies 2 tygodnie razem, wiec zaden ze mnie znawca. Ale nie przypominam sobie zebym przez te 2 tygodnie zalozyl nawet bluze. Bo dlugich spodni na pewno.

Klapki i sandaly caly czas poza trekingiem.
Oahu bylo tak naprawde mocno amerykanskie. Gdyby nie krajobraz to czujesz sie jak w USA. Big Island bylo zajebiste. Duzo jezdzenia wiec potrzebny samochod, ale mniej komerchy, zajebiscie duzo roznych plaz i wulkan.
@advert: kazda z wysp warta odwiedzin, kazda ma cos fajnego do zaoferowania, tak jak wyzej zadnych przygotowan, wszystko tam jest z wallmartem na oahu i bigl island wlacznie. Jedyne co to radzil bym sie spakowac w kilka mniejszych toreb, loty po miedzy wyspami nieliczac hawaiian air maja duze ograniczenia co do bagazow wiec bym posprawdzal limity. Na maui camping wylacznie, mam namiary na goscia co caly set do campingu na 3
Na maui camping wylacznie

@nejtan: co znaczy wyłącznie? w sensie że odradzasz hotele i airbnb?

Ale nie przypominam sobie zebym przez te 2 tygodnie zalozyl nawet bluze.

@bigger: no to git, bluza tylko do samolotu w takim razie

Oahu bylo tak naprawde mocno amerykanskie. Gdyby nie krajobraz to czujesz sie jak w USA

Poza Honolulu też?

Big Island bylo zajebiste.

Ile czasu na BI spędziłeś, nocowałeś też na kempingu, czy
@advert: Taj ciekawsza czesc maui jest bardzo dzika i dostep do noclegow jest bardzo ograniczony a camping Najtaniej i najfajniej:) 3tyg na 4 wyspam samochodem i zadnych problemow niemialem z bezpieczenstwem. Polecam lokalne linie, jak wczesniej zarezerwujesz i zwlaszcza bardzo poranne loty to sa po $50 tylko te bagaze mniejsze albo doplata. Na maui bym radzil 3-4 dni. Oahu nie takie zle, jest kilka fajnych szlakow wiec tez kolo 4-5 big
@advert:

Poza Honolulu tez.

Nocowalem w jakims hotelu, ale 3 gwiazdkowy jakies, podstawowy. Booking i expedia i sortowanie po cenie. W sumie tylko tam spalem, a pamietam,ze cena byla dosc podobna jak kempingu.

Przez te ~2 tygodnie oprocz jednego spiecia z jakims crackhead'em nie mialem zadnych problemow. Nawet nie slyszalem i nie widzialem za duzo przemocy , przestepst, dziwek i dilerow co po rocznym pobycie w Las Vegas bylo mila odmiana.