Wpis z mikrobloga

OMFG!! #pcmasterrace #coolstory Dajcie plusa na uspokojenie...

W niedzielę w końcu złożyłem #komputery z #amd #ryzen 3900x na płycie #asus TUF Gaming X570 Plus w obudowie Armis AR7 od #silentiumpc. Już ch*@ z tym że obudowa przyszła lekko uszkodzona (jakby ktoś ją nadepnął od góry z tyły że aż 3 nity wyleciały... przeboleję - jest wgniecenie z tyłu, ale i tak nie będzie tego widać w biurku.

Kompa składam nie pierwszy raz... zmontowałem wszystko i włączam a tu taki ch*#, świeci się dioda DRAM na płycie - czyli problem z ramem (TridentZ F4-3200C14D-32GTZ), po chwili gaśnie na ułamek sekundy i od nowa świeci. Cudowanie z kośćmi ramu w różnych slotach, wyjmowanie procka itp nic nie pomogło. Ram od kolegi też nie działa. Na necie nic mądrego nie znalazłem. Kości nie kompatybilne? Procek walnięty? Płyta?? Już mną telepało. 1,5 miesiąca czekałem na procka, a wcześniej też długo na premierę! >_<

Dzisiaj stargałem wszystko do pracy, bo w domu nie mam gdzie się z tym podziać, żeby rozebrać wszystko i sprawdzić bez obudowy. We trzech się nad tym głowiliśmy. Wczoraj jeszcze wpadłem na taki post https://www.reddit.com/r/buildapc/comments/cc60p3/ryzen_3900x_msi_x570_gaming_plus_wont_post i jedna rzecz utkwiła mi w pamięci, koleś śmiał się sam z siebie że odpinał od płyty kabelek od przyciski Reset.

No i już w totalnej bezsilności myślę - a odepnę ten reset... I komp ruszył! ##!$%@?

Co się okazało, to że przycisk resetu był zaklinowany w pozycji wciśniętej pod plastikiem frontu obudowy...

#!$%@? MAĆ #silentiumpc czy śmieszki w Net-s? -.-'...
  • 19
@Zerp: W moim wypadku dokładnie tak. Był po prostu ciągle wciśnięty, zaklinowany pod plastikiem... Wystarczyło go ruszyć żeby wskoczył na swoje miejsce i hula... -.- Koleś z reddita miał inny problem, po prostu mi utkwiło w pamięci że napisał o odpinaniu reseta jak głupiej rzeczy do spróbowania :D
@atehxx: ciężko stwierdzić na ile nieuważne traktowanie obudowy w transporcie mogło coś złego zrządzić tej obudowie, ale jest nam przykro z powodu takiego problemu. Oczywiście, możemy wymienić całą elektronikę. Zgłoś się do nas w tej sprawie. Podeślij zdjęcie jak wyglądają te wgniecenia, może da się coś z tym zrobić.
@SilentiumPC: Elektronika jest w porządku, przycisk reset był tylko zaklinowany.

Wgniecenia proszę bardzo https://imgur.com/a/kgHMqmA choć akurat nie one są powodem powstania tego posta.
Wygląda jakby tylna część górnego panelu była dość mocno naciśnięta, aż 3 nity które powinny tam być się ścięły.
W tym miejscu był styropian który jak się teraz przyjrzałem jest faktycznie uszkodzony. Sugeruje to że uszkodzenie mogło się pojawić w praktycznie dowolnym momencie, więc nie ma tu co
@Ajihat: Po części się muszę zgodzić. Plus mają kiepską wyszukiwarkę, o filtrowaniu w kategoriach, w raczej ich braku, nie mówiąc... Design 10 lat do tyłu... Za to miewają bardzo dobre ceny :) Pewnie przez bałagan
@atehxx: O chłopie. Też czekam na przesyłkę i będę pierwszy raz składał kompa całkiem od 0 samemu, więc jestem posrany, że coś będzie skopane z samym sprzętem, przesyłką, dostawą, czy kurde ze mnie kosmici w tym czasie napadną. Co prawda części kompletnie inne, ale dobrze wiedzieć jak coś o takim myku... xD
@ScorpZero: Spokojnie, nie na chama i dasz radę :P Pooglądaj sobie na necie filmiki ze składania kompów.
Chyba że coś źle dobrałeś albo będzie wadliwe... To się robi problem, bo żeby się dowiedzieć co nie działa to pasuje mieć inne elementy na podmiankę :P
@atehxx: Właśnie od tygodnia oglądam na yt filmiki jak składać komputery. Aż z rozpędu stary, padnięty rozebrałem i złożyłem od nowa, żeby "nabrać wprawy". Grubo. ( ͡º ͜ʖ͡º)

@drzuo: Przeżyło? ( ͡° ʖ̯ ͡°)