Wpis z mikrobloga

Hackowanie #grin ciąg dalszy.

Udało mi się wyrzuć na zewnątrz zawartość mempoola ( ͡° ͜ʖ ͡°)

Nie ogarniam tych struktur danych w grinie. Znalazłem funkcję która pobiera wszystkie transakcje z poola. I oprogramowałem ją w api grina. Ale nie wierzyłem, że to da jakieś czytelne dane. Transakcja grin to bardzo zagnieżdżona struktura. Składająca się innych struktur, które składają się kolejnych, taka #!$%@? matrioszka.

Więc sądziłem, że jeżeli cokolwiek dostanę na wyjściu to będzie przypominało wpisy Cybera ( ͡º ͜ʖ͡º) ( ani składu, ani ładu, ani sensu - not human readable) a tu takie zdziwko!

Zawartość mempoola pokazuje transakcje PRZED AGREGACJĄ. Na zrzucie ekranu widać dwie transakcje. Można bez problemu z matchować, które inputy i outputy należą do której.

A jak się obejrzy tą samą transakcję w blockchain to już tego stwierdzić nie da rady, bo zostały zagregowane.

https://www.grinmint.com/block/0000001880d6f3cd5d7027f2bf0f939e9c7f5c0fa6cf4e6ff1d213910773a980

Swoją drogą ilość transakcji w grin powala...pustynia

#bitcoin #kryptowaluty
źródło: comment_835dxDIsKCIwiyTPWVpo0VFOxAxLeqxV.jpg
  • 12
@taksanski_widelec: jakieś podobieństwo jest, tylko tu jest to naprawdę rozbudowane
pub struct Transaction {
#[serde(
serializewith = "secpser::ashex",
deserialize
with = "secpser::blindfromhex"
)]
pub offset: BlindingFactor,
pub body: TransactionBody,
}

pub struct TransactionBody {
pub inputs: Vec,
pub outputs: Vec,
pub kernels: Vec,
}

pub struct Input {
pub features: OutputFeatures,
#[serde(
serialize
with = "secpser::ashex",
deserializewith = "secpser::commitmentfromhex"
ja kompletnie nie znam składni a coś wyrzeźbiłem XD


@OPcodeRTI: znam takich co kiedyś tak tworzyli np. pierwsze polskie strony sprzedające dzwonki polifoniczne i tapety do komórek, na których grało się w węża. Niektórzy z nich do dziś nie potrafią programować ale mają teraz od tego ludzi.
@megaloxantha:
Mam taki plan. Ale chciałbym chwytać transakcje wcześniej niż w mempoolu, tak żeby móc przypisać im IP z którego były wysłane. Oczywiście Dandelion maskuje prawdziwe źródło. Ale póki sieć jest mała a obecnie imho jest bardzo mała w porywach do 200 nodów. To na upartego stawiając 10 swoich szpiegowskich w różnych serwerowniach na świecie można by próbować jakieś analizy tej sieci.
A i taki serwis nie może stać na tym