Wpis z mikrobloga

@Qullion już wyrzucilem. I ucinałem nożem, nie ukręcałem. Aż musiałem sprawdzić, czy mnie nie trollujesz ( ͡° ͜ʖ ͡°) nie wiedziałem, że tak można rozmnażać ananasa, będę musiał spróbować następnym razem :)
@potatowitheyes: Ojojoj... ale to bedzie dobre :) Ja w sobote eksperymentowalam i zrobilam sosik z BHUT JOLOKIA PEACH + brzoskwinie swieze + ananas (z syropu plus troche syropu dla slodkosci, brzoskwinie nie byly slodkie) + cebula + pomidory. Pasteryzowane ale dodalam tez octu na lekka kwaskowosc. Wyszlo genialne. Nie chwalac sie, nie jadlam tak dobrego sosu kupnego... Idealne polaczenie slodyczy, owocow i kopa. Do dzis mnie skora dloni mrowi bo nie
@potatowitheyes: dawno ananasa nie wrzucałem bo on sobie rośnie i nie wiele więcej się tu dzieje. Co jakiś czas wrzucam postępy u innych roślinek, jeżeli ktoś o coś pyta to odpowiadam.
To jest alternatywa dla kwiatów, które ludzie mają w domu, one mnie kompletnie nie interesują. Mam trochę roślinek, wszystkie owocowe. Głównym celem nie są tutaj owoce, a po prostu same roślinki. Ananas owocuje bardzo często, ale w tropikach, w polskich
@krojcol ocet na smak, ciężko mi określić ile go dałam. Nie wiem ile masz sosu ale pamiętaj, że zawsze możesz dodać octu a odjąć już się nie da. Na pewno soli nie można żałować. Ja lubię sosy które nie są zbyt octowate ale odrobina musi być.