Wpis z mikrobloga

Mireczki, czy jest ktoś w stanie polecić jakąś przystępną publikację w formie książki, bądź dłuższego omówienia tematu - grania na giełdach krypto? Chodzi mi o podstawowe pojęcia typu dźwignie, lewary, wyjaśnienie technik, strategii, czytanie wykresów.
#kryptowaluty #bitcoin
  • 7
@lucky_luciano: Jeżeli serio chcesz nauczyć się podstaw i strategii inwestowania to piszesz pod złymi tagami, tutaj jedyna strategia jest taka, że #!$%@? tam bitcoin i tak urośnie a później spadnie, ewentualne formacje to formacja odwróconej gwiazdy Amelcia, barta simpsona, wielkiego dilda itp. Jeżeli chodzi o wskaźniki to najpopularniejszym oraz najbardziej skutecznym jest antywskaźnik Alecia (93% skuteczności wg Wall Street Journal).
@lucky_luciano: Żadne, po prostu się gość uzewnętrznił. Na Wykopie znajdziesz wielu specjalistów od wszystkiego, 3/4 z nich pisze z telefonu pod stołem, nudząc się w ostatniej ławce na WOS'ie.

Ode mnie jeszcze, na później, tylko musisz into angielski, to:
1. Mind Over Markets: Power Trading with Market Generated Information
James F. Dalton, Eric T. Jones, Robert Bevan Dalton
2. Naked Forex: High-Probability Techniques for Trading Without Indicators
Alex Nekritin, Walter Peters
@rencznik Zdaję sobie sprawę, że krypto to specyficzny i bardzo podatny na spekulacje rynek, gdzie obrót odbywa się często na granicy hazardu. Obserwuję go od kilku lat, ale bardziej z ciekawości niż chęci zysku. Jak to człowiek ma w zwyczaju, szuka najprostszego rozwiązania, ale być może nie tędy droga i rzeczywiście powinienem zacząć od wyższych warstw, jak to zgrabnie ująłeś - filozofii handlu.
Dzienks.