Wpis z mikrobloga

No dziś już myślałem że czeka mnie naprawa DS4 (najprawdopodobniej czeka). Bo nagle celowanie (L2), zaczęło powodować że moja postać szła do przodu. No więc wyszedłem do menu i faktycznie, wciśnięcie lewego spustu powoduje też "wysunięcie" gałki do przodu i mogę się tak poruszać po menu XD.

Podłączyłem do komputera, sprawdzam sobie i faktycznie komputer również odczytuje ruch gałki do przodu, w momencie kliknięcia L2. Zrobiłem najgłupszą rzecz jaka przyszła mi do głowy, po prostu dmuchnąłem w L2, tak sobie dmuchałem i dmuchałem.

Sprawdzam -> Problem zniknął, podłączam do PS4, również nic się takiego nie dzieje. Choć pewnie do czasu, ew. coś w środku zwiera ścieżki gdzieś związane z L2 i gałką i dmuchnięcie spowodowało że przestało? Cholera kurde wie.

Co ()

#ps4
  • 6
@Kakaladze Ja mam tak ze gdy mam podlaczonego pada pod konsole, to po wcisnieciu lewej galki postac w grze biegnie, ale po chwili przestaje, tak jakby cos nie stykalo, a gdy pad nie kest podlaczony, sprint dziala normalnie ¯_(ツ)_/¯
@Mariusz_Drugi: Pad podłączony do konsoli, wysyła informacje o twoich ruchach przez kabel USB i pewnie tu jest problem. Port w konsoli / padzie lub kabel są uszkodzone.

@Mega_Smieszek: A co miewałeś już tak? Przyznam że mnie to zaskoczyło, przecież to taki problem którego w życiu bym sobie nie wyobraził że może nastąpić, a tak się stało. Mój padzik ma już spokojnie ponad 2 lata ogólnie i pierwszy raz taka sytuacja,
@Mega_Smieszek: Wiesz w internecie czytałem że to problem jakiegoś sensora i trzeba wymieniać, mam drugiego pada więc to nie problem. Dmuchnąłem... dla zabawy, nie oczekiwałem żadnego rezultatu xD.

Ale już powoli myślałem czy by nie oddawać go na serwis, lub próbować samemu. No cóż oby to się okazało skuteczne na dłuższa metę.

Ech i jakoś ochota na grę przez to mi dziś przeszła XD.