Wpis z mikrobloga

@jacieniemog28: nikt rozsadny tak nie mówi, bo skoro płaca wzrośnie minimalna o 100% to ceny wzrosną <100%. Zakładając, że te 6% to taki standardowy wzrost płacy przy którym inflacja wynosi 2-3%, to inflacja skoczyć może do 5-6% jeśli nie będzie hamowana przez podniesienie stopy procentowej. Problemem są raczej zwolnienia, szara strefa i ew. kryzys możliwy w najbliższych latach(jedno z drugim oczywiście nie ma nic wspólnego ale potęguje efekt).
Wbrew pozorom jeśli
@astri: Nawet nie można, a trzeba. Za 10 lat tylko śmiać się w ciepłym fotelu z normalnym kraju jak w tym lesie zwanym polską polaczki taplają się we własnym guanie
Myślisz że kogoś tutaj to obchodzi co jakiś prymitywny trollik będzie robił?


@Thorkill: Skoro odpisałeś to znaczy, że Cię to interesuje, partyjny łgarzu bez honoru i rozumu.

Jak uzależnia ZUS od dochodu na UoP to ... oh wait.


@terion: Tam pracodawca współfinansuje składki, do tego masz limit 30-krotności średniego miesięcznego wynagrodzenia (no, już niedługo, bo kretyni z PiS popierani przez debilnych wyborców i to chcą zlikwidować).

Mnie nikt składek nie
@GordonL:

Tam pracodawca współfinansuje składki,


Wszystko wlicza się w duże brutto. Chyba nie ma żadnych wątpliwości ze UOP jest obciążone o wiele bardziej niż DG. Inaczej cała masa programistów nie przechodziłaby na lewe DG.
A limit składek ma pewno będzie działał tak samo jak na UoP. (Jakkolwiek to będzie wyglądało za rok)
Wszystko wlicza się w duże brutto. Chyba nie ma żadnych wątpliwości ze UOP jest obciążone o wiele bardziej niż DG.


@terion: Jest bardziej obciążone.
Ale ma swoje przywileje - urlop, ograniczenie odpowiedzialności, pełne ubezpieczenie, brak ryzyka, przywileje w zakresie odzyskiwania należności, całe prawo pracy.

Na DG nie mam urlopów, ograniczenia odpowiedzialności, chorobowe jest żałosne, ponoszę ryzyko działalności, nie mam żadnego uprzywilejowania przed sądami, ani w prawie.

Rozumiesz już dlaczego UoP jest
@GordonL:

chorobowe jest żałosne


Jest proporcjonalne do płaconych składek. Masz możliwość płacić wyższe. Ale jakos nikt na DG tego nie robi.

Na DG nie mam urlopów, ograniczenia odpowiedzialności


To jest sprawa między tobą a pracodawca. I obciąża pracodawcę. Nie ma nic wspólnego z waleniem reszty społeczeństwa na podatkach i składkach przez DG. O co teraz jest największa Gownoburza.
Przecież ci wszyscy programiści 15k na DG ani nie ponoszą ryzyka, ani nie
To jest sprawa między tobą a pracodawca. I obciąża pracodawcę.


@terion: Nie mam pracodawcy. Mam kilku klientów. Żaden mi nie "da" urlopu. I nie będzie mi płacić za to, zę mnie nie ma.

Nie ma nic wspólnego z waleniem reszty społeczeństwa na podatkach i składkach przez DG. O co teraz jest największa Gownoburza.


@terion: Opowiadasz bzdury, bo nie masz pojęcia o czym piszesz.

A co z odpowiedzialnością? Na UoP masz
@GordonL:

Za to bezpieczeństwo płaci się więcej.


Kto i komu płaci? Kto i komu daje urlop? To jest coś co możesz sobie wliczyć w ceny swoich usług a nie ze za to przysługują ci przywileje podatkowe. Dlaczego państwo ma dawać ci ulgi z tego powodu ze masz wyższe ryzyko prowadzenia działalności? Jak nie masz płatnego urlopu to wlicz to w stawki przez pozostały czas a nie licz ze reszta społeczeństwa zrzuci
Kto i komu płaci? Kto i komu daje urlop? To jest coś co możesz sobie wliczyć w ceny swoich usług a nie ze za to przysługują ci przywileje podatkowe. Dlaczego państwo ma dawać ci ulgi z tego powodu ze masz wyższe ryzyko prowadzenia działalności? Jak nie masz płatnego urlopu to wlicz to w stawki przez pozostały czas a nie licz ze reszta społeczeństwa zrzuci się za ciebie na koszty utrzymania państwa.


@
@GordonL:

Konkurencja nie pozwala na takie liczenie stawek. Ewidentnie nie masz pojęcia o temacie.


Jak cała konkurencja będzie płaciła te same podatki i składki to niby co zrobi?

Płacę więcej niż kasjerka w Biedrze. Chyba, że ta kasjerka zarabia więcej niż 4800 brutto. Ale nie zarabia.


Skąd ci się wzięła taka kwota?
Podstawa ryczałtowych składek to jakaś cześć średniego wynagrodzenia. Nie całość.

JAKIE KU*** KOSZTY UTRZYMANIA PAŃSTWA? Podobno to na moją
Jak cała konkurencja będzie płaciła te same podatki i składki to niby co zrobi?


@terion: Nie cała. W spółkach, z którymi muszę konkurować nic się nie zmieni.

Skąd ci się wzięła taka kwota?

Podstawa ryczałtowych składek to jakaś cześć średniego wynagrodzenia. Nie całość.


@terion: Sprawdź sobie kwoty jakie płaci przedsiębiorca.

Oczywiście ze nie tylko. Składki to nie tylko emerytalna. Choćby zdrowotna jeszcze jest.


@terion: No i ją płacę na