Wpis z mikrobloga

#!$%@? mnie fakt, że ludzie nie widzą związku między cenami w Polsce, konkurowaniem polskich pracowników na rynku UE niskimi kosztami pracy, emigracją Polaków na zachód, a poziomem płacy minimalnej. Płaca minimalna musi rosnąć i ceny muszą rosnąć, żeby w Polsce poziom życia doganiał kraje zachodnie. Niech Polska wreszcie przestanie konkurować z innymi państwami tylko tanią siłą roboczą.

#takaprawda #podatki #neuropa #polityka
  • 7
@kadbery: Jak bez taniej siły roboczej chcesz konkurować nie mając kapitału ?

Zauważ, że cała EU jest w tej chwili ekstremalnie niekonkurencyjna w odniesieniu do Chin i trzyma się przy życiu wyłącznie kapitałem nagromadzonym w latach dobrobytu co generuje przewagi w wysoko kosztownych, ale pewnych inwestycjach.
@kadbery: Problem w tym, że do dobrobytu na poziomie zachodnim potrzeba wielu lat pracy, czasu, powolnego tworzenia własnej kadry innowatorów. Nie da się ot tak ustawą zadekretować bogactwa.
Zauważ, że cała EU jest w tej chwili ekstremalnie niekonkurencyjna w odniesieniu do Chin


@marecki22: Chińska gospodarka jest konkurencyjna kosztem jakości życia swoich obywateli. Tam ludzie #!$%@?ą za żadne pieniądze, 7 dni w tygodniu. Myślę, że Polacy nie pretendują do czegoś takiego. Konkurowanie kosztami pracy jest #!$%@?

@Ryzy_Wuj: bzdura. Wykształceni Polacy konkurują na rynkach zachodnich nie tym, że są tańsi, tylko tym, że są lepiej wykształceni.
bzdura. Wykształceni Polacy konkurują na rynkach zachodnich nie tym, że są tańsi, tylko tym, że są lepiej wykształceni.


@kadbery: Polacy są tak wykształceni, że często nie rozumieją podstawowych zasad ekonomii ( ͡° ͜ʖ ͡°)